Slovensko zaplavili ukrajinské vlajky, no nevydržali dlho. Neuveríte, čo na ne Slovák namaľoval!

Celé Slovensko na rôznych miestach zaplavili ukrajinské vlajky. Na budovách, na billboardoch či dokonca na autách. Nie všetkým sa to však páči a takéto symboly premaľovali alebo zničili.

Podobný prípad sa stal aj včera pri Žiline pod Strečnom, kde sedem za sebou nachádzajúcich sa billboardoch s ukrajinskou vlajkou niekto pomaľoval písmenom Z.

Symbol Z značí ruskú inváziu na Ukrajine a Rusi toto písmeno používajú ako symbol ich sily na Ukrajine.

„Polícia prijala oznámenie o poškodení bilbordov umiestnených pri ceste prvej triedy v katastrálnom území Strečno (okres Žilina). Doposiaľ neznámy páchateľ od presne nezistenej doby do 4. mája 2022 poškodil sedem bilbordov, na ktorých sa nachádzali farby Ukrajiny modrá a žltá, a to tak, že bielou farbou nastriekal tlačené písmeno „Z“.“ uvádza polícia.

Páchateľ môže mať poriadny problém „Konanie osoby môže byť považované ako podpora vojenskej invázie na Ukrajine. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline preto začal v predmetnej veci trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu ohrozenia mieru. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.“