Slovenská realita: Babička má odrobené 50 rokov a po prvýkrát sa bojí chudoby: Z čoho to mám všetko platiť?!

Ceny rastú raketovo rýchlo, no platy či dôchodky nie. Najviac to cítia tí menej zarábajúci, či osamelí dôchodcovia, ktorí sú v ťažkých situáciách.

Majú predať dom, ktorý treba vykurovať a kúpiť si menší byt? A kúpi vôbec ten ich starý dom niekto v osamotenej dedine? Dôchodcovia sa dostali po odrobených rokoch do čias, ktoré by ich nikdy ani len nenapadli.

Na 8.októbra chystajú odbory KOZ SR protest proti chudobe a vo videu vyspovedali jednu z babičiek, ktorá má odrobených 47 rokov, no nikdy by ju nenapadlo, že sa dožije takejto doby.

Ako sama hovorí, prvýkrát sa za svoj život obáva chudoby „Išlo hore všetko. Mliečne výrobky, maslo, múka, chlieb, všetko…“

Do odborárov sa ale pustili Slováci v diskusiách: „Za to mozete aj Vy odborari !!! Preco nebol generalny strajk ? Vzdy sa nechate umlcat drobnymi… Dnes uz kazdi hladi iba na seba. Osud niekoho ineho uz nikoho nezaujima.“ píše Rado.

„Prečo sa nespojite aj s inými organizáciami , združeniami ,,ale aj opozičnými stranami,,,,,,my potrebujeme veľký protest,,,,nie každý separe,,,,,im takéto mini protesty nehovoria nič,,,,iba sa smeju“ pýta sa Erika.

Mali ste robiť protesty, keď tu vládol Smer. Keď vám v čase hojnosti zvyšovali dôchodky po centoch a eure. Za dvanásť rokov ich vlád ste dnes mohli mať namiesto 400€ trebárs 800€. A dnešnú krízu ste mohli v pohode prekonať. Ale oni celý ten čas na vás dôchodcov zvysoka sr.li a mesačne vyvážali do Dubaja vládnym špeciálom od 600 do 900 000 eur. Potrebovali vás iba pri voľbách.“ píše Ladislav.

„Energie su sprivatizovane. Česko a slovensko su europska veľmoc na vyrobu energie a elektriky, ale vlastizradcovia ju predavaju za50euro za MWatt na lipsku burzu do nemecka a naspäť kupujete za 800euro za MWatt vďaka oľano matovič!!! Od vstupu do EU sidlo Brüssel predali energie, vodu, pôdu zahraničnym investorom. Cez migraciu prebieha vymena obyvatelov za multikulturalizmus.“ píše ďalší Slovák.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *