Slovák prehovoril na obrovskom českom proteste a zožal úspech. Toto odkázal Čechom! Český premiér za tým vidí Rusov

Politický komentátor Ján Baránek vystúpil pred obrovským davom na proteste v Prahe, ktorý sa konal 3.septembra 2022. Ľudia protestovali proti českej vláde, proti drahým energiám, za neutralitu a za plyn z Ruska. Český premiér Peter Fiala vyhlásil, že za protestom sú ruské blízke extrémistom.

Slovenský komentátor Ján Baránek vystúpil pred obrovským davom a zožal potlesk.

,,Chcem Vás pozdraviť v mene rovnako zmýšľajúcich ľudí na Slovensku.

Prišiel som sem preto, lebo mám rovnaký hnev ako máte vy. Poviem jeden príklad: keď som išiel sem, 2 dni predtým mi zavolal otec, že dostal zálohovú faktúru na elektrinu 500 eur. A dôchodok má 300 eur. Jednoducho musíme prestať so systémovými dotáciami EU. My sme jedna z najchudobnejších krajín v EU.

Nemôžeme dotovať nemecké veterné elektrárne. A podobné nezmysly. My vyrobíme elektrinu za 50 eur/megawath a nakupujeme ju za 800 až 1000 eur. Kde je 750 eur? A naši dôchodcovia budú mrznúť. G7 prijala zastropovanie cien ruskej ropy. Viete čo to znamená? Liter nafty či benzínu bude stáť 4 eurá, 5 eur. Čo nás čaká?

Zima, hlad a stratíme mobilitu.

Lebo štát, ktorý nemá energie umrie, tak ako človek umrie, keď mu vytečie krv z tela. To sú energie pre štát, to je krv pre ten štát. Umrieme. No tak, radšej umriem v boji za slobodu, ako budeme umierať v chlade a v hlade.

Priatelia. V slovenskej hymne máme vetu: zastavme ich bratia, veď sa oni stratia. My sme sa v 93-ťom roku rozdelili, ale teraz sa môžeme opätovne spojiť. Slovensko a Česko na prvom mieste. Zdravím Vás. “ povedal Baránek.

One Reply to “Slovák prehovoril na obrovskom českom proteste a zožal úspech. Toto odkázal Čechom! Český premiér za tým vidí Rusov”

  1. Na toto treba politikom spor medzi Ukrajinou a Ruskom. Samozrjeme, ze politici sa snazia prihovarat, pomahat, chovat sa ako anjelickovia spasy, pretoze sa prizivuju doslova na tomto ich dlho-trvajucom vojnovom spore. Politici tak mozu zneuzivat postavenie ci uz na strane Ruska alebo na strane Ukrajiny a to tak, ze vyuzivaju myslienky vojny vo svoj prospech. Namiesto toho, aby odsudili jak Ukrajinu tak aj Rusko, takvzdy sa postavia, na jednu z tychto dvoch stran. Teraz budu rozpravat politici to, ze to Rusko moze za to, ze nam stupaju ceny energii… ze to Rusko moze za to, ze vsetky ceny pojdu na hor… jasne… Rusko moze aj za to, ze vobec zijeme, vsak ?! Su to vsak vyhovorky. Je to umyselne zneuzitie vojnoveho sporu medzi Ukrajinou a Ruskom, vsetkymi politikmi, vsade vo svete. Manipuluju skrze vojnovy spor, vsetku mienku narodov – mienku obcanov statu. Ludia si potom myslie, ze Rusi su chudaci a ze bude ich treba zlikvidovat. Presne o toto ide vsetkym na planete. Pripravuju a vtlkaju do hlav obycajnym vsednym ludom co tam niekde za pasom makaju ako fredky a vobec nic nevedia o politike a riadeni planety Zem, tak im vtlkaju vzdy to iste „Rusko je zle“. A potom, ked niekto pride napisat podobny nazor, ako je tento moj nazor, tak ho rychlo oznacia za „proruskeho“ pricom ja osobne, vobec Rusko nepodporujem. Ale ani Ukrajinu nepodporujem. Naopak, ak by bolo na mne, ak by som bol Pan Boh, tak prave anglicky jazyk sa snazim presadit vo svete a nie rusky jazyk. Prave anglictinu a demokraciu by som pretlacil vsade, aj ked demokracia je tiez velmi nestastny a dost nedokonaly politicky system (dal by sa rozhodne vynajst aj lepsi politicky a vladny system).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *