Slovák prehovoril na obrovskom českom proteste a zožal úspech. Toto odkázal Čechom! Český premiér za tým vidí Rusov

Politický komentátor Ján Baránek vystúpil pred obrovským davom na proteste v Prahe, ktorý sa konal 3.septembra 2022. Ľudia protestovali proti českej vláde, proti drahým energiám, za neutralitu a za plyn z Ruska. Český premiér Peter Fiala vyhlásil, že za protestom sú ruské blízke extrémistom.

Slovenský komentátor Ján Baránek vystúpil pred obrovským davom a zožal potlesk.

,,Chcem Vás pozdraviť v mene rovnako zmýšľajúcich ľudí na Slovensku.

Prišiel som sem preto, lebo mám rovnaký hnev ako máte vy. Poviem jeden príklad: keď som išiel sem, 2 dni predtým mi zavolal otec, že dostal zálohovú faktúru na elektrinu 500 eur. A dôchodok má 300 eur. Jednoducho musíme prestať so systémovými dotáciami EU. My sme jedna z najchudobnejších krajín v EU.

Nemôžeme dotovať nemecké veterné elektrárne. A podobné nezmysly. My vyrobíme elektrinu za 50 eur/megawath a nakupujeme ju za 800 až 1000 eur. Kde je 750 eur? A naši dôchodcovia budú mrznúť. G7 prijala zastropovanie cien ruskej ropy. Viete čo to znamená? Liter nafty či benzínu bude stáť 4 eurá, 5 eur. Čo nás čaká?

Zima, hlad a stratíme mobilitu.

Lebo štát, ktorý nemá energie umrie, tak ako človek umrie, keď mu vytečie krv z tela. To sú energie pre štát, to je krv pre ten štát. Umrieme. No tak, radšej umriem v boji za slobodu ako budeme umierať v chlade a v hlade.

Priatelia. V slovenskej hymne máme vetu: zastavme ich bratia, veď sa oni stratia. My sme sa v 93-ťom roku rozdelili, ale teraz sa môžeme opätovne spojiť. Slovensko a Česko na prvom mieste. Zdravím Vás. “ povedal Baránek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *