Rusi na Slovensku môžu organizovať protesty, varuje polícia. Kotleba už na jeden vyzýva!

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti upozorňuje na možné protesty na Slovensku, ktoré môžu byť v réžii ruských občanov.

Polícia uvádza, že na poslednom obrovskom proteste v Prahe, kde prišlo cca 100-tisíc ľudí, sa nachádzali prominentné ruské osobnosti „Policajný zbor zachytil z verejných zdrojov informácie, podľa ktorých sa v sobotu na verejnom zhromaždení v Prahe pohybovali osoby ruskej národnosti. Na tom by nebolo nič pozoruhodné, ak by nešlo o osoby so zaujímavým pracovným zaradením. V jednom z prípadov išlo o prominentného ruského novinára z armádnej televízie, ktorý bol priamo na pódiu pre organizátorov a vystupujúcich ľudí.“ píše polícia.

„Medzi nástroje hybridnej vojny, ktorej je Slovenská repulika i Česká republika súčasťou, patria aj aktivity v reálnom živote, nielen v prostredí internetu. Je dôvodné predpokladať, že občania Ruskej federácie s konexiami na Kremeľ či prezidenta Putina vyvinú maximálne úsilie, aby svoje súčasné snahy o ovplyvnenie verejnej mienky a oslabenie demokracie na Slovensku presunuli práve z online sveta do sveta skutočného.“ píše ďalej polícia.

Ďalej polícia upozorňuje „Do kategórie informačných operácií prebiehajúcich v reálnom svete môžeme zaraďovať aj verejné zhromaždenia, teda protesty a demonštrácie. Je vysoko pravdepodobné, že ak uvedené osoby nebudú priamo stáť za protestmi v blízkej budúcnosti, tak ich pôvodné témy sa budú snažiť využiť v prospech Ruskej federácie rôznymi spôsobmi. Napríklad, protest proti ekonomickej kríze a zvyšovaním cien bude zneužitý na vyjadrenie podpory Ruskej federácie vo vojne proti Ukrajine.“

Aktuálne vo svojom poslednom video vyzýva na zhromaždenie šéf ĽSNS Marian Kotleba. 17.novembra 2022 zvoláva ľudí do Banskej Bystrici protestovať proti zdražovaniu energii, potravín či za vystúpenie z EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *