Slováci platia za potraviny ako Nemci a dokonca viac, ako Francúzi či Španieli. O platoch sa nedá hovoriť

Portál tvnoviny.sk prináša obrovskú reportáž s porovnaním cien potravín medzi Slovenskom a bohatým západom.

Ceny potravín stúpajú každým dňom po celom svete a Slováci len krútia pri regáloch hlavami. Portál tvnoviny.sk zhromaždil nákupy z ôsmych krajín vrátane Slovenska pri nákupe základných potravín.

Pri piatich základných potravinách ako chlieb, plnotučné mlieko, maslo, 10 vajec a hladká múka sa ukazuje, že platíme ako Nemci a dokonca o niečo viac ako Francúzi či Španieli.

Za nákupy základných potravín (chleba, maslo, vajíčka 10 kusov, mlieko a hladká múka) zaplatí:

  • Slovák: 7,15€
  • Nemec: 7,69€
  • Francúz: 5,36€
  • Španiel: 6,03€
  • Rakúšan: 11,75€
  • Angličan: 10,70€
  • Dán: 16,95€
  • Švéd: 14,81€

Severná Európa je tak v cenách o veľa vyššia, no aj platovo. Slovák zarába priemerne 1 211€. Nemec 4 168€, Španiel 2 648€, Francúz 3 526€, Rakúšan 4 540€, Dán 5 098€, Brit 3 420€.

Treba však dodať, že v týchto krajinách je drahšie bývanie či služby alebo pohonné hmoty.

zdroj: tvnoviny.sk
zdroj: tvnoviny.sk

2 Replies to “Slováci platia za potraviny ako Nemci a dokonca viac, ako Francúzi či Španieli. O platoch sa nedá hovoriť

  1. Tak toto je ozaj sila!!! to je ono, to je ono. Cililing. Utvorte koridor … a podívaj ho čo nám sem ním prišlo? CHUDOBA!!! 100x väčšia ako sme zažívali za komunistov!!! A čo sa týka slobody, tak tá je dávno v trape!!! Máme tu samé zákazy obmedzenie, blokujú vám FB, súdia vás za vyslovený či napísaný vlastný názor!!! Basa, alebo pokuta, poprípade strata zamestnania!!! Toto sa tu dnes reálne deje!!! Nie je tu už žiadna sloboda slova. Žijete v totalite akú ste ešte nezažili!!! Nesmiete slobodne chodiť von!!! Máte tu permanentne vyhlasované núdzové stavy, aby ste sa nesmeli stretávať a diskutovať spolu!!! Musíte nosiť povinne náhubok!!! Nútia vás, aby ste sa stále testovali aj keď ste zdravý!!! Nútia vás do očkovania západnými sračkami ktoré vás môžu zabiť!!! A toto má byť demokracia? To koho ide klamať ten debil? Mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *