Slováci kašľú na referendum?! Takto odpovedali do kamery

O týždeň v sobotu sa na Slovensku koná dôležité referendum, ktoré ak prejde a zúčastní sa ho viac ako 50% národa, ktorý by rozhodol, že sa zmení ústavný zákon, bolo by možné, aby si v parlamente mohlo 76 poslancov skrátiť svoj pobyt v parlamente, ktorý je nastavený na štyri roky.

Ak by v referende občania odhlasovali zmenu Ústavy, znamenalo by to, že v parlamente sa musí nájsť 76 poslancov, ktorí by skrátili volebné obdobie a vyhlásili by sa ešte tento rok predčasné voľby.

Riadne voľby majú byť o rok vo februári 2024.

Mestská televízia v Partizánskom urobila zaujímavú anketu medzi občanmi a väčšina z nich vôbec nevie, ako bude hlasovať v referende.

Niektorí dokonca ani nepôjdu, pretože buď nemajú chuť ísť alebo nevedia načo by šli.

„Neviem, nemal som to v pláne.“ odpovedá jeden zo študentov.

Ďalší z mužov odpovedá, že „asi áno“, ale ešte sa musí poradiť s manželkou.

Ďalší starší pán odpovedá, že nepôjde, pretože už je so všetkého „roztrpčený“.

„Lenivosť je hlúposť tela, hlúposť je lenivosť ducha. To je pre tých, čo sa nezúčastnia referenda.Potom , nech sa nikto nesťažuje.“ píše v diskusii Kristína.

„Informovanosť o referende, je tiež zrkadlom toho, čomu sa u nás hovorí masmédiá a čo namiesto informovania, skôr dezinformuje verejnosť. V referende predsa ide len o to, aby parlament mal možnosť skrátiť svoje volebné obdobie prostou väčšinou hlasov a nie dvojtretinovou väčšinou .“ píše Marián.

„Slováci len nariekaju nadávajú ale keď treba niečo urobiť záleží do ulity keď to neprejde kvôli hlupakom tak budú obviňovať zase lebo Fico ale to není kvôli Ficovi to je pre nas“ píše Magda.

„Bola tam odpoveď, že je málo informácií! Vážení, každý by sa mal zaujímať o dianie na Slovensku, najmä mladí ľudia. Starší ľudia sú zodpovednejší, počuť to z ich odpovedí, záleží im na tom, v akom kraji žijú. Ak si nebudeme chrániť slobodu a demokraciu, tak si ju NEZASLÚŽIME. Veľmi rada by som išla na referendum, nikto to za mňa neurobí. Prečo? Napríklad, firma Slovalco, hlinikáreň, zatvorila svoju fabriku a prepustila viac ako 500 ľudí, sú to živitelia rodín! Drahé energie, takto budú pokračovať ďalšie podniky, lekári, všade sa zdržujú! Energie, voda, teplo… Bude sa prepúšťať, zdržujú sa potraviny aj o 50 percent! Za 30 rokov budovania kapitalizmu nám sľubovali vyrovnanie s ostatnými štátmi EÚ. Áno, rovnáme sa vysokou cenou životných nákladov! Platy máme úbohé. Napríklad Rakúsko má priemerný plat 3600€, Mečiarom sľubované Švajčiarsko 5500€, Nemecko 4300 a Slovensko??? Takže milí spoluobčania, prosím, urobme niečo, je to za 5 minút 12!” píše Kvetoslava.

„Keď mladí nepôjdu na referendum tak nech si to vyzeru aj s úrokmi nech sa potom nesťažuju a nech neplacu ze im kávička v kaviarni bude stáť 10 e samozrejme teraz ich ešte živia rodicia ale keď budu platiť šeky sami tak budú knucat nie každý bude zarábať 5 tisíc“ píše Jaroslava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *