Heger: Putin môže za vaše vysoké účty za energie! Ukrajine musíme pomáhať naďalej

Premiér Eduard Heger sa dnes vyjadril na sociálnej sieti úplne jasne. Podľa neho za vysoké ceny energii môže ruský prezident Vladimír Putin a stojí si za svojim, že Ukrajine musíme naďalej pomáhať.

„Pán poslanec Gyimesi sa dnes v relácii na TA3 ospravedlnil za môj údajný výrok, že občania musia trpieť vysoké ceny energií, lebo je to investícia do Ukrajiny. Je to hrubá lož!

Vždy opakujem a jasne zdôrazňujem, že za infláciu a energetickú krízu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a tou je Vladimir Putin.

Opakovane tiež hovorím, že je potrebné Ukrajine pomáhať. Humanitárne a áno, aj vojensky. Lebo deky ich síce ochránia pred chladom, ale nie pred raketami. Aj dnes, žiaľ, prišla správa o ďalšom vojnovom zločine Vladimira Putina. V meste Dnipro zasiahla ruská raketa obytný dom, v ktorom žili bežní ľudia. Ako ja, či aj vy. Správy hovoria o viac ako 20 mŕtvych. Neviem prečo si niekto myslí, že ku nám by bol Vladimir Putin milosrdnejší.

Ak niekto stále nechápe, že podporou zničenej Ukrajiny chránime aj seba, tak potom výrazne zľahčuje hrozbu, akú Rusko pre nás predstavuje, a tým zavádza aj našich občanov.

Ako líder, ako človek sa vždy postavím za to, čo je správne. A zabíjanie nevinných ľudí určite správne nie je. Nikdy sa neznížim k tomu, aby som zbieral lacné politické body očividnými klamstvami.“ napísal Heger na sociálnej sieti.

Dočasný premiér Eduard Heger bol hosťom v diskusnej relácii RTVS, kde hovoril o aktuálne témach či drahých energiách, ktoré ničia slovenské podniky a krachuje nám priemysel.

Ako Heger tvrdí, že „Investícia do Ukrajiny, ktorú dnes znášame v podobe vyšších cien energii, v podobe nejakej tej humanitárnej, finančnej pomoci a vojenskej, je investícia dlhodobá. Naša opozícia žiaľ ponúka len krátkodobú. Ale my sme tu už 30 rokov a Slovensko tu nie je na ďalšie dva tri roky. A nechce sa stať ruskou provinciou.“ povedal Heger.

Podľa Hegera tieto dlhodobé investície do Ukrajiny prinesú efekt až neskôr.

@lea_laukova_republika #hnutierepublika #REFERENDUM #referendum2023 #politics #politika #heger #vpolitike ♬ původní zvuk – Lea Laukova • Republika

One Reply to “Heger: Putin môže za vaše vysoké účty za energie! Ukrajine musíme pomáhať naďalej”

  1. ked chces investovat do UA, tak investuj zo svojho!!! ak chces pomahat, tak pomahaj tak, aby si sa sam nestal zobrakom! a o tom, ze sme USA koloniou, to je skoda spominat!!! byt tvojou materou, tak od hanby chodim kanalmi!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *