Šialené video z tanku: Z ničoho nič sa pred sebou objavil ukrajinský a ruský konvoj

Vojna je krutá a šialené zábery môžeme vidieť, od kedy Rusko vtrhlo na Ukrajinu. Teraz sa sociálnymi sieťami šíri video, ktoré má byť nakrútené neďaleko Chersonu, ktorý Rusi okupujú a vyhlásili evakuáciu, pretože ukrajinským jednotkám sa darí v protiofenzíve.

Na videu vidíme, ako sa ukrajinský tank dostane rovno pred ruský konvoj. Podľa twitterového účtu АЗОВ South na „šialených a chaotických bojových záberoch“ vidno, ako ruský konvoj vbieha priamo do cesty tanku 25. brigády ukrajinskej armády. Podľa tohto účtu sa boje odohrali neďaleko Chersonu. Tieto informácie však nie je možné nezávisle overiť.

Z vojny na Ukrajine môžeme vidieť aj ďalšie naozaj šialené zábery, ktoré sme videli len vo filmoch. Ďalšie video ukazuje pilota ruského bojového lietadla Su-25, ako sa katapultuje po tom, čo jeho stroj zasiahla ukrajinská raketa zem – vzduch, píše portál Štandard.

Najnovši správy hovoria aj o tom, že Rusko podľa Pentagonu uvedomilo USA o rutinnom cvičení jadrových síl

Rusko USA uvedomilo o svojom pláne usporiadať cvičenie svojich jadrových síl. Novinárov o tom informoval hovorca amerického letectva Patrick Ryder. Podľa agentúry Reuters ale odmietol k cvičeniu, ktoré by podľa očakávania malo zahŕňať testy balistických striel, poskytnúť ďalšie podrobnosti.

„Spojené štáty dostali uvedomenie. Ako sme už predtým zdôrazňovali, ide o rutinné každoročné ruské cvičenie,“ povedal hovorca. „V tomto ohľade Rusko dodržiava svoje povinnosti ohľadom kontroly nad zbraňami a záväzkami, podľa ktorých musí transparentne o cvičení uvedomiť,“ doplnil Ryder.

Rusko by použitím jadrovej zbrane na Ukrajine urobilo vážnu chybu, povedal Biden

Rusko by urobilo vážnu chybu, ak by na Ukrajine použilo taktickú jadrovú zbraň, povedal americký prezident Joe Biden v reakcii na ruské tvrdenia o tom, že Ukrajina pripravuje takzvanú špinavú bombu. O vyhlásení informovala agentúra Reuters.

Ruské ministerstvo obrany minulý týždeň informovalo svojich náprotivkov v USA, Francúzsku, Británii aj Turecku, že Ukrajina pripravuje zbraň, ktorá spôsobí rádioaktívne zamorenie rozmetaním rádioaktívneho materiálu pomocou bežnej trhaviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *