„Šetrite elektrinu, vypnite internet, keď idete preč z domu“ vyzýva Francúzska vláda

Vláda vo Francúzsku vyzýva občanov, aby pre vysoké ceny energii začali šetriť. Napríklad aby pri odchode na dovolenku vypli wi-fi router.

„Každý kúsok energie, ktorý sme teraz schopní spoločne ušetriť, je energia, ktorú budeme môcť využiť na jeseň alebo v zime,“ povedal novinárom hovorca vlády Olivier Véran.

„Keď idete na víkend alebo na dovolenku preč z domu, odpojte čo najviac spotrebičov zo zástrčiek, pretože ak to neurobíte, naďalej spotrebúvajú energiu. Mali by ste odpojiť aj svoju wi-fi,“ povedal.

Rusko a Ukrajina uzavreli v Istanbule dohodu o obilii

Rusko a Ukrajina podpísali dohodu o obnovení vývozu obilia z čiernomorských prístavov.

Predstavitelia znepriatelených krajín podpísali dohodu oddelene a na slávnostnom ceremoniáli v Istanbule, ktorý sa konal pri príležitosti uzavretia dohody, sa starostlivo vyhli tomu, aby sedeli pri jednom stole a podali si ruky.

Hlboko zakorenené nepriateľstvo a nedôveru medzi oboma stranami ďalej podčiarkuje fakt, že ich vlajky neboli na ceremoniáli umiestnené vedľa seba, pričom prápor OSN bol umiestnený medzi nimi.

USA vyhlásili, že budú hnať Rusko k zodpovednosti za vykonávanie dohody o obilii

Linda Thomas-Greenfieldová, veľvyslankyňa USA pri OSN, vyhlásila, že Washington sa bude usilovať o to, aby Rusko nieslo zodpovednosť za plnenie dohody o obnovení vývozu ukrajinského obilia z čiernomorskej oblasti.

USA tiež chcú, aby Čína prestala hromadiť zásoby obilia a ponúkla viac na pokrytie globálnych potrieb humanitárnej pomoci, povedal novinárom James O’Brien, vedúci Úradu pre koordináciu sankcií amerického ministerstva zahraničia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *