Šeliga chce silno podporovať Ukrajinu, ako sa len dá. Dôchodcovia uvažujú nad samovraždou

Poslanec Juraj Šeliga v Rádiu Slovensko cez víkend hovoril o tom, že Ukrajinci slávia Vianoce v zákopoch, kde bojujú aj za našu slobodu.

Podľa neho je dobré a správne, že Slovensko pomáha Ukrajine ako len vie „A toto musí pokračovať!“ hovoril Šeliga.

Šeliga sa obáva, že ak by prišla nová vláda, prestala by pomoc Ukrajine. Dodáva, že „my musíme pomáhať Ukrajine.“

Zároveň sa však objavila reportáž od Mimi Šramovej, kde sa dôchodkyňa sťažuje, že za ňou chodia iní dôchodcovia, ktorí nevedia, ako v tejto ťažkej dobe ďalej a niektorí dokonca uvažujú nad samovraždou.

„Och Ty vlastenec. Stolicka este chvilu bude ista, ale len chvilu. Tliachas ako v roku 2018.“ píše v diskusii Eva.

„Magor nech netrepe bludy,nech zoberie samopal a ide tam pomáhať Ukrajincom ak tak veľmi chce“ píše Ondrej.

„Kedy nam prezradi,ako sa mu podarilo zorganizocat protest za Slusne Slovensko z vecera do rana s takou ucastou aj s vyrobenymi odznakmi.Je carodej?“ pýta sa Miroslava.

„Čo mu v tom bráni? Všetko čo si nahrabal (a určite to není málo), celučký lukratívny plat môže posielať na Ukrajinu. A v konečnom dôsledku,môže ísť podporovať osobne,aj so všetkými ( zltomodrymi) čo s ním súhlasia “ píše Ala.

AFP: Kyjevská služba mení autá na vojnové nástroje

Kyjevská autoservisná dielňa dáva druhý život schátraným vozidlám, aby ich opravila a poslala na front, kde budú slúžiť na zásobovanie ukrajinskej armády v prebiehajúcej vojne, informuje agentúra AFP.

Služba, ktorá sa predtým špecializovala na opravu havarovaných vozidiel, zmenila svoju činnosť po tom, ako ruské vojská 24. februára minulého roka vtrhli na Ukrajinu. Jej mechanici teraz trávia dlhé dni opravami pick-upov alebo dodávok, ktoré armáda používa na prepravu zbraní alebo sledovacích dronov.

Lídri EÚ a NATO podpísali spoločné vyhlásenie a podporili Ukrajinu

Vedúci predstavitelia Organizácie Severoatlantickej zmluvy a Európskej únie dnes pravdepodobne podpíšu dohodu o spoločnej podpore Ukrajiny a ďalšom rozvoji vzájomnej spolupráce. V historicky treťom spoločnom vyhlásení, ktorého prijatie sa odkladalo mnoho mesiacov kvôli rozdielnym názorom členských štátov, budú oba bloky čeliť ruskej hrozbe a rastúcemu vplyvu Číny na globálnu bezpečnosť.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a šéf Európskej rady Charles Michel dnes v mene aliancie a únie podpíšu text, ktorý nadviaže na doteraz posledné spoločné vyhlásenie z roku 2018 a uvedie spoluprácu oboch demokratických blokov do kontextu ruskej invázie na Ukrajinu. Podľa návrhov, ktoré unikli do médií ešte v decembri, by malo vyhlásenie vyjadrovať podporu Ukrajine a jej právu rozhodovať o svojom osude. Zároveň vyzve Rusko, aby zastavilo boje a stiahlo svoje jednotky z celého územia napadnutého štátu.

Prečítajte si podrobnosti o ruskom útoku na Soledar

Ruské sily začali masívny útok na donecké mesto Soledar, ktoré je jedným z kľúčových miest ukrajinskej obrany pri Bachmute. Informovala o tom námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová.

Soledar je už niekoľko dní dejiskom prudkých bojov medzi útočiacimi ruskými silami a ukrajinskými obrancami. Obe strany presunuli posily do frontového mesta severne od Bachmutu.

„Po neúspešnom pokuse o dobytie Soledaru a ústupe sa nepriateľ preskupil, doplnil straty, nasadil ďalšie útočné jednotky, zmenil taktiku a začal silný útok,“ napísala Maljarová na Telegram. Do ofenzívy sa podľa nej zapojilo aj veľké množstvo žoldnierov z Vagnerovej skupiny. „Naši obrancovia statočne bránia každý meter svojej vlasti. Ostré boje pokračujú aj teraz,“ dodala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *