Kotleba ide Erike postaviť pamätník: Postavíme ho, aj keby nám chceli klásť prekážky!

Šéf ĽSNS Marian Kotleba bol v nedeľu v Michalovciach, kde si prišiel uctiť pamiatku nebohej Eriky, ktorú brutálne zavraždil osadník.

Kotleba prišiel so stovkami ľudí na miesto, kde Erika posledný krát vydýchla a zapálili tam sviečky.

Šéf ĽSNS sľúbil, že na mieste postavia pamätník Erike a nechcú ani euro od mesta či vlády. Pamätník postavia, aj keby im malo mesto klásť prekážky.

V nedeľu poobede sa v Michalovciach na námestí konal míting na uctenie si brutálne zavraždenej zdravotnej sestričky Eriky, ktorú masakrálne dobodal osadník.

Na túto akciu zvolávali aj Kotlebovci, ktorí si prišli uctiť pamiatku nebohej Eriky.

Do Michaloviec sa však zmobilizovali aj Rómovia z celého Slovenska, ktorí síce, ako tvrdia, odsudzujú brutálnu vraždu Eriky, no Kotlebu odmietajú, čo mu aj dali jasne najavo.

Námestie v Michalovciach sa doslovne rozdelilo na dve strany. Asi tisíc Rómov na jednej strane a niečo cez tisíc obyvateľov majority na strane druhej.

Jedna strana Mariana Kotlebu srdečne vítala a tá druhá kričala heslá ako „Fašista!“, „Hitler!“ či „V base ťa zabijú!“.

Kotleba pri tom na pódiu rečnil asi jednu minútu, pretože ako sám uznal, nechcel rozdúchavať vášne a predovšetkým si prišli uctiť pamiatku Eriky.

Organizátori pri tom chceli dať slovo zástupcom Rómov aj Marianovi Kotlebovi. Dav Rómov bol však natoľko agresívni, že sa organizátori rozhodli akciu ukončiť, aby neprišlo k zhoršeniu situácie.

Na záberoch dokonca vidíme, ako Marian Kotleba pristupuje k hovorcovi Rómov a situáciu sa snaží upokojiť.

„Priatelia, všetci, ktorí ste tu. Všetci, všetci slušní ľudia. Ja vám chcem povedať iba jednu, jedinú vec. My sme tu dnes preto, aby sa takéto smutné udalosti, ako sa stala tu v Michalovciach, už nikdy viac stať nemala. My sme tu všetci preto, aby sme spoločne, vláde v Bratislave odkázali, že sa musí konečne zaoberať situáciou ľudí na východnom Slovensku.“ povedal Kotleba davu a poprosil ľudí, aby išli zapáliť sviečku Erike.

Situácia sa však neupokojila a rómska strana námestia kričala ďalej, že je fašista či Hitler.

Zástupcovia Rómov sa snažili situáciu na svojej strane upokojiť, to však bolo opakovane márne a tak sa rozhodli, že vyzvú svoju skupinu, aby opustili námestie v Michalovciach.

Jediná pozitívna chvíľa prišla v momente, kedy organizátor vyzval celé námestie, aby si uctili pamiatku Eriky minútou ticha. Vtedy celé námestie stíchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *