Šéfka ruskej TV: Buď Rusko zvíťazí alebo začne tretia svetová! Na Kyjev atómovú bombu nehodíme, ale na Ameriku?

Šéfka štátnej televízie RT Margarita Simonyan v televíznej diskusií načrtla (podľa nej) jediné 2 možné scenáre situácie na Ukrajine – buď Rusko vyhrá alebo bude 3. svetová vojna. 

„Tretia svetová vojna alebo víťazstvo Ruska a teda porážka Ukrajiny. Víťazstvo Ruska pre nich znamená, že Rusko udrží aspoň niečo, vrátane Krymu. Veria, že Ukrajina by mohla získať späť všetko. Donbas, Cherson, Záporožie a aj Krym. To by sa im hodilo. Ďalšie možnosti sa im nehodia. Tretia svetová vojna sa im tiež nehodí. Vylúčenie týchto dvoch scenárov vytvára vzájomné sa vylučujúcu situáciu. V skutočnosti to bude buď prvá alebo druhá možnosť, rozumiete?“ hovorí šéfka ruskej štátnej televízie.

Dodáva aj to, že buď Rusi zvíťazia alebo skôr či neskôr začne tretia svetová vojna.

Simonyanová hovorí aj o tom, že Rusko nikdy nezaútočí nukleárnov bombou na Kyjev, pretože tam majú posvätné miesta. Takéto miesto ale vraj nemajú v Londýne, Washingtone či Berlíne. Hodili by teda atómovú bombu tam?

Kremeľská propaganda varuje Rusov pred trestom Západu v prípade porážky Ruska

Kremeľská propaganda sa po mnohých neúspechoch na bojisku alebo nepopulárnej mobilizácii snaží rôznymi prostriedkami zvýšiť ochabujúce nadšenie Rusov pre vojnu na Ukrajine. Ruskí diváci sa tak napríklad dozvedia, že v prípade porážky ruskej armády Západ vraj potrestá každého Rusa, píše denník The Times.

Ministri financií EÚ čaká diskusia o zablokovaní peňazí Maďarsku a o pomoci Ukrajine

O možnom zablokovaní fondov pre Maďarsko kvôli nedostatočnému fungovaniu právneho štátu budú rokovať ministri financií krajín Európskej únie. Zároveň ich čaká debata o finančnej pomoci Ukrajine a globálnej firemnej dani, ktorých schválenie Budapešť počas vyjednávania o únijných peniazoch blokuje. Podľa diplomatov zatiaľ nie je isté, či má niektorý z bodov šancu na schválenie, alebo či ich české predsedníctvo EÚ v prípade bezvýslednej debaty posunie na ďalšie ministerské zasadnutie.

USA upravili raketové systémy HIMARS pre Ukrajinu tak, aby nedostrelili do Ruska

Spojené štáty upravili salvové raketové systémy HIMARS pre Ukrajinu tak, aby nedostrelili na ruské územie a USA sa tak vyhli rozpútaniu širšieho konfliktu s Ruskom. Podľa denníka The Wall Street Journal to v pondelok oznámilo americké ministerstvo obrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *