V Ilave nechcú migrantov! Masa ľudí prišla pred okresný úrad povedať jasné nie stanovému mestečku

Cez víkend sa na sociálnych sieťach objavil email. ktorý mal byť odoslaný z okresného úrad v Ilave. V tomto emaily žiadali starostov okolitých obcí, aby pomohli vytypovať miesto na ďalšie mestečko pre nelegálnych migrantov.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba zvolal v pondelok ľudí, aby prišli vyjadriť svoju nespokojnosť pred okresný úrad v Ilave a chcel sa stretnúť so zamestnankyňou krízové oddelenia, ktorá mala email rozposlať. Na mieste sa zišlo cez 500 nahnevaných ľudí, ktorí odmietajú tábor pre migrantov vo svojom okrese.

Vedúca krízového oddelenia sa však podľa prednostky úradu nemôže s Marianom Kotlebom stretnúť pre „neodkladné pracovné povinnosti“. Prednostka úradu v Ilave sa dokonca odmietla rozprávať aj s poslancami Národnej rady z ĽSNS a odišla po pár vetách. Dodala však, že budú organizovať referendum, čo potvrdilo, že v ilavskom okrese sa plánuje mestečko pre migrantov.

Kotleba ani občania sa s touto informáciou však neuspokojili a skandovali heslá proti prednostke úradu, ktorá sa odmietla s poslancami či Kotlebom baviť na túto tému.

„Ja vám chcem oznámiť, že boli sme na tom okresnom úrade, za pani Časarovou, vedúcou odboru krízového riadenia. To je tá pani, ktorá všetkým starostom v okrese poslala správy, že ich žiada do dnešného dňa, do 11-tej hodiny vytypovať lokalitu na novy imigračný tábor pre Sýrčanov tu v okrese Ilava. Namiesto nej sa s nami v zasadačke úradu stretla pani prednostka okresného úradu v Ilave, ktorá nám oznámila, že nám nemá k tomu čo povedať, a že nás odkazuje na oficiálnu tlačovú správu ministerstva vnútra a s týmto odišla, že ona sa s nami nemá viac o čom baviť.“ odkázal pred okresným úradom stovkám nahnevaných občanov v Ilave.

Ako dodal Kotleba, takúto aroganciu štátnej moci ešte nevidel. Šéf ĽSNS s poslancami ešte v budove úradu hľadal niekoľko minút spomínanú vedúcu krízového oddelenia, snažil sa jej dovolať či dokonca jej boli zvoniť na zvončeku v jej bytovke a snažili sa s ňou kontaktovať. Telefón nedvíhala a Kotlebovcom či ľuďom, ktorí boli s nimi sa však neukázala.

Neskôr išiel dav občanov s Marianom Kotlebom do vedľajšej obce Slávnica. Dostal totiž informáciu o tom, že v tejto obci by mal byť postavený tábor pre migrantov.

Starostka obce sa však neozývala, okolo úradu boli desiatky policajtov. Po niekoľkých minútach, kedy sa snažil Marian Kotleba a občania kontaktovať so starostkou, sa starostka obce Slavnica objavila a informácie o tábore pre migrantov odmietla. Kotleba jej poďakoval a občania tlieskali.

Ľudia v Ilave sa boja migrantov a spomínajú na krízu v roku 2015 a s ňou spojené teroristické útoky „Budeme sa báť večer chodiť na prechádzky a púšťať deti von!“ ozvala sa miestna obyvateľka.

Pozrite si celú reportáž z dnešnej akcie v Ilave:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *