Šéf Pošty v živom vysielaní povedal realitu Slovenska! Prišli im také účty za energie, že nevedia, či budú vôbec fungovať!

Vysoké ceny energii strašia všetkých na Slovensku ale aj v Európe či vo svete. Fabriky vyhadzujú ľudí alebo úplne končia s výrobou. Podobne je tomu aj na Slovensku.

V relácii na TA3 sa ozval predseda predstavenstva Slovenskej pošty Ing. Martin Lupták, ktorý hovoril o číslach, ktoré môžu znamenať, že od nového roka nebude mať pošta na výplaty.

Tvrdí, že ceny za elektrinu majú mať od nového roka namiesto troch miliónov eur, ako platili za roky 2020/2021 až rekordných 65 miliónov eur, čo je pre nich nereálne a nebudú mať od nového roka na výplaty.

„A tých našich tri milióny, je od 1.januára 65 miliónov. Tak som informoval pána ministra, že ak toto sa stane skutočnosťou, tak druhá preddavková faktúra už vo februári, bude pre nás znamenať, že v marci nebudeme mať na výplaty“ hovorí šéf predstavenstva Slovenskej pošty.

„A mám byť kľudný, lebo riešenie príde, no už je november…čiže obávam sa toho, keď druhého januára prídeme do roboty, tak sa priznám, neviem čo úplne budeme robiť, lebo neexistuje na všetko riešenie. “ dodal.

Vláda však tvrdí, že pracuje na vyriešení týchto problémov s energiami a firmám pomôže. Ako, to ešte uvidíme.

Obrovský problém s dodávkami elektriny či plynu má aj Univerzita Komenského v Bratislave. Do verejného obstarávania na dodávky elektriny a plynu sa im nikto neprihlásil.

„Reálne hrozí scenár, podľa ktorého nebude na možné po 1. januári 2023 zabezpečiť kúrenie a svietenie,“ upozorňuje UK.

„Fajnovo hlavne že máme na zbrane na Ukrajinu ale na štúdium ľudí svojich nemáme ….“ píše Štefan v diskusii.

„pred 2 rokmi ste chceli zmenu tak tu ju mate tu úžasnu skvelu vlada ktora pomaha každemu len slovakom nie“ píše Radovan.

„Za každých okolností musí niekto maľovať čierne scenáre. V januári je skúškové obdobie, študáci budú doma, tak sa kúriť nemusí, stačí temperovať a testy sa dajú robiť dištančne. Než začne letný semester, bude aj teplo “ myslí si Magda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *