Šéf nemeckého letectva: NATO musí byť pripravené na použitie jadrových zbraní proti Rusku!

Veliteľ nemeckého letectva generál Ingo Gerhardtz v prejave na medzinárodnom sympóziu o námornej sile v Kieli vyhlásil, že NATO musí byť pripravené na jadrové hrozby zo strany Ruska a musí byť schopné zasadiť Rusku odstrašujúci úder.

Podľa správy denníka Bild to v piatok na medzinárodnom sympóziu o námornej sile v Kieli vyhlásil šéf letectva Ingo Gerhartz:

„Na vierohodné odstrašenie potrebujeme prostriedky aj politickú vôľu na vykonanie jadrového odstrašenia, ak to bude potrebné.“

Podľa novín výhražne dodal:

„Putin, nezahrávaj sa s nami! Do roku 2030 budú mať Európania v oblasti Baltského mora 600 moderných stíhačiek. Potom tu budú lietadlá Američanov.“

Podľa nemeckého denníka Bild mal Gerhardtz zrozumiteľnejším jazykom na mysli nasledujúce: Krajiny NATO by mali byť pripravené v prípade potreby použiť jadrové zbrane, ak by Rusko udrelo ako prvé.

V komentári k možnosti, že Rusko napadne niektorý z členských štátov NATO, veliteľ nemeckého letectva otvorene odporučil Putinovi, aby nevstupoval na územie severoatlantického bloku.

Už predtým bývalý britský poradca pre národnú bezpečnosť Peter Ricketts uviedol, že je pravdepodobné, že Putin zvažuje úder na základňu NATO, aby prerušil dodávky zbraní Západu na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *