Ruský poslanec v živom vysielaní odkázal Nemcom: Potomkovia Nacistov! Prídeme a všetkých vás zabijeme!

Poslanec Štátnej dumy Aleksej Žuravljov sa rozohnil v programe 60 minút v ruskej štátnej televízii. Politik reagoval podráždene na reportáž nemeckého Bildu, v ktorej sa moderátori sťažujú, že ich korešpondenta nazývajú Rusi vo vysielaní nacistom. Nemeckým novinárom Žuravljov sa následne začal vyhrážať smrťou.

„Je mi to úplne jedno, chcem tomu náckovi povedať toto: Vy čubky, prídeme si pre vás a zabijeme vás,“ povedal v živom vysielaní.

Tým nacistom má byť korešpondent Bildu Björn Stritzel, ktorý pracuje ako vojnový reportér na Ukrajine. Stritzel vo svojej reportáži informoval o tom, ako Ukrajina využíva Nemeckom dodanú húfnicu PzH 2000, ktorú Rusko nazýva nacistické a fašistické.

Moderátor programu 60 minút v ruskej štátnej televízii Jevgenij Popov sa už skôr k tejto reportáži vyjadroval. Stritzela niekoľkokrát nazval nacistom. „Na rozdiel od vás, potomkov Goebbelsa a nacistických agitátorov, pracujú naši reportéri na Donbase a Ukrajine od začiatku chaosu, ktorý ste vy vytvorili,“ reagoval Popov na reportáž Bildu.

Žuravljov ale zašiel ešte ďalej. Reportáž Bildu ho rozčúlila natoľko, že ho dokonca musel sám Popov upokojovať. Svojmu hosťovi odkázal, že sa síce jedná o „novinára a propagandistu“, ale že sa „nikto zabíjať nebude“.

Jeho slová ale na Žuravljova veľký účinok nemali. „Nezaujíma ma to. Máte pravdu, vyhrážam sa. A čo má byť?“ dodal poslanec Štátnej dumy.

Žuravljova parlamentná frakcia Liberálnodemokratickej strany Ruska uviedla, že poslancovo emotívne vystúpenie odráža jeho názor, ktorý ale vedenie strany nezdieľa.

Sám poslanec ale povedal, že svoje slová za nekorektné nepovažuje. „Novinár (Stritzel) hovorí nadšene o tom, ako tam dodávajú nacistickej húfnice. Prídeme a všetkých vás zabijeme. To nie je vyhrážanie, ale životná realita,” uviedol Žuravljov v komentári pre internetové médium Podjom.

One Reply to “Ruský poslanec v živom vysielaní odkázal Nemcom: Potomkovia Nacistov! Prídeme a všetkých vás zabijeme!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *