Putin práve dostal ponuku, ktorá mu môže totálne pomôcť vo vojne na Ukrajine

Vladimir Putin mal dostať pred týždňom ponuku zo Severnej Kórei a podľa ruských médií mu Kim-čong Un mal ponúknuť 100-tisíc vojakov, ktorí sa môžu pripojiť vo vojne na Ukrajine.

Keďže konflikt sa naťahuje a jeho koniec je v nedohľade, takáto ponuka by pre Putina nemala byť hanbou. Myslí si to aj bezpečnostný expert a plukovník v zálohe Igora Koročenka „Nemali by sme sa hanbiť chytiť pomocnej ruky, ktorú nám podáva Kim Čong-un. Krajina je pripravená presunúť na Donbas až 100-tisíc vojakov,“ vyhlásil Koročenkov v ruskej štátnej televízii Rossija 1.

Medzi vojakmi z KĽDR by podľa portálu Regnum boli profesionáli aj dobrovoľníci. Kremeľ mal takúto ponuku dostať zhruba pred týždňom.

Severná Kórea, ktorá počas uplynulých rokov balansovala na pokraji hladomoru, pomoc neponúka zadarmo. Na oplátku žiada od Moskvy obilie, ropu a plyn.

Šéf proruskej správy Záporožskej oblasti nariadil referendum o pripojení k Rusku

Šéf okupačnej správy ukrajinskej Záporožskej oblasti, ktorú čiastočne obsadili ruské vojská počas invázie na Ukrajinu, podpísal nariadenie o vypísaní referenda o pripojení regiónu k Rusku. Informovala o tom agentúra TASS, termín referenda ale nespresnila.

O príprave referenda informoval dnes šéf okupačnej správy oblasti Jevhen Balickyj (rusky Jevgenij Balickij) na fóre v Melitopole s názvom Sme s Ruskom. Zhromaždení ľudia na jeho oznámenie podľa agentúry TASS reagovali potleskom.

Vojna je odpoveď na rusofóbiu, povedal Medvedev. Kedy Rusko podľa neho pristúpi k mieru?

Zástupca šéfa Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev sa domnieva, že je potrebné priamo vyhlásiť, že Rusko sa bude usilovať o mier s Ukrajinou výhradne za svojich podmienok, informoval web TASS.

„Rusko vedie na Ukrajine špeciálnu vojenskú operáciu a usiluje sa o mier za našich podmienok. Je to na nás, o tom by sa malo hovoriť priamo. A nie na tých, ktorých sa nám snažia vnútiť bývalí ‚partneri‘ v medzinárodnom spoločenstve,“ uviedol.

Medvedev dodal, že vedenie špeciálnej operácie na Ukrajine bolo „tvrdou, ale starostlivo premyslenou“ reakciou na rusofóbnu politiku kolektívneho Západu. Rusko si preto podľa neho zaistí svoje záujmy všetkými prostriedkami, ktoré má k dispozícii. „Máme svoje národné záujmy a tie zaistíme všetkými dostupnými prostriedkami,“ uzavrel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *