Ruská odveta: V Kyjeve aj kúsok od slovenských hraníc počuť masívne výbuchy (Video)

V centre ukrajinskej metropoly Kyjev sa ozvalo v pondelok ráno niekoľko výbuchov, ktoré si vyžiadali mŕtvych a ranených, uviedla podľa médií hovorkyňa záchranárov Svitlana Vodolahová s tým, že údaje sa upresňujú. Explózia hlási aj Ľvov na západe krajiny, Žytomyr, Chmelnyckyj a Dnipro.

Letecký poplach bol vyhlásený o 6:47 tamojšieho času a po 8:00 sa ozvali tri až štyri explózie, píše agentúra Unian s odkazom na svedkov.

„V štvrti Ševčenkovskij v centre hlavného mesta sa ozvalo niekoľko explózií. Zisťujú sa podrobnosti,“ povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko na sociálnej sieti Telegram.

Z miesta výbuchov stúpajú dva stĺpy dymu. Niektorí svedkovia tvrdia, že počuli niekoľko explózií.

„Rusko znova zaútočilo na Kyjev. V meste po vyhlásení leteckého poplachu zahrmelo niekoľko výbuchov, tri či štyri,“ napísala agentúra Unian.

„Jedna z rakiet zasiahla okolie pamätníka Hruševského. Zasahujú záchranári,“ uviedol na sociálnej sieti poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Reportéri denníka Ukrajinska pravda hlásia, že na miesto výbuchu išli sanitky.

Okolo 9:35 tamojšieho času zazneli ďalšie dve explózie, píše Ukrajinská pravda s odvolaním sa na svedkov.

Kyjev, ku ktorému sa ruské jednotky neúspešne pokúsili preniknúť po februárovom začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, nebol terčom ruských útokov od júna.

Moskva však v nedeľu prisľúbila odvetu za víkendové poškodenie Kerčského mosta, vedúceho z Ruska na anektovaný polostrov Krym.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *