Rusi z Moskvy po dnešku odkazujú: Treba zaútočiť priamo na Ameriku!

Novinárka amerických novín The New York Times si priamo v hlavnom meste Ruska v Moskve urobila prieskum od ľudí, čo hovoria na pondelkové raketové útoky po celej Ukrajine, ktoré sú odvetou za útok na most, ktorý vedie na Krym.

Väčšina Rusov podľa nej ani netušila, že k nejakým útokom došlo.

Jeden z opýtaných mužov, ktorý odmietol poskytnúť svoje krstné meno, vraj o „akomsi ostreľovaní“ na Ukrajine počul, no neobťažoval sa vyhľadať si viac informácií.

Ďalším opýtaným bol Vladimir, ktorý má 37 rokov a je vojenským veteránom pracujúcim na stavbe. Správy o ničení Ukrajiny ho potešili, pričom dodal, že dúfa v ďalšiu eskaláciu. Pondelkové nálety nazval „varovným výstrelom“ a nezabudol ponúknuť svoj pohľad na vec. Podľa Vladimira sú skutočným nepriateľom Ruska Spojené štáty, a nie Ukrajina.

„Je dôležité zaútočiť nie na Ukrajinu – pretože to je len závislá krajina, ktorá veľmi nie je na vine – ale priamo na USA, pretože USA majú všetko na povel a všetko ničia,“ vysvetlil veterán, podľa ktorého USA nemôžu zaútočiť priamo, a tak využívajú iné krajiny, akou je Ukrajina. Jeho názor perfektne odzrkadľuje argumenty, ktoré svetu prezentuje ruský prezident Vladimir Putin, dodáva redaktor.

Niektorí mladí Rusi vyjadrili v súvislosti s raketovými útokmi na civilné miesta smútok, no neboli pripravení hodiť celú vinu na Kremeľ. Niektorí dúfali v to, že sa vojna čoskoro skončí. Ani tí ju však nikomu za vinu nedali.

„Mám pocit, ako keby som v tranze, v šoku,“ povedala 34-ročná žena a dodala, že sankcie a izolácia, ktorými Západ trestá Moskvu, ju frustrujú. „Je to ako zlý sen a nevieme, ako ďalej žiť. Sme ľudia bez budúcnosti,“ bedákala žena, ktorá podľa svojich slov netuší, ako v Rusku niečo zmeniť, pretože „v demonštrácie prestala veriť už dávno“.

Americký prezident Joe Biden tvrdo odsúdil ruské raketové útoky na Ukrajinu. Údery podľa neho demonštrujú „úplnú brutalitu“ vojny vedenej ruským prezidentom Vladimirom Putinom proti ukrajinskému ľudu.

„Spojené štáty dôrazne odsudzujú pondelok ruské raketové útoky po celej Ukrajine, vrátane Kyjeva. Pri týchto útokoch boli zabití a zranení civilisti a zničené ciele, ktoré nemajú žiadny vojenský účel,“ uviedol Biden vo vyhlásení zverejnenom na stránkach Bieleho domu.

„Znovu sa ukázala úplná brutalita nelegálnej vojny pána Putina proti ukrajinskému ľudu,“ dodal americký prezident.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *