Rusi vraj bojujú s bandou šialených nacistických feťákov a s častou umierajúceho sveta, hlásia z Kremľa

S novým označením pre nepriateľa prišiel v piatok podpredseda ruskej bezpečnostnej rady a bývalý prezident Dmitrij Medvedev. Podľa neho Rusko bojuje proti „umierajúcemu svetu“ s jeho „nemravnými zvykmi“, a že jeho konečným cieľom je zastaviť „najvyššieho vládcu pekla“. Vladimír Putin potom ďalej hovorí o „nacistickom režime“ v Kyjeve.

„Máme schopnosť poslať všetkých nepriateľov do pekelného ohňa, ale to nie je naša úloha,“ napísal Medvedev v príspevku Prečo je naša vec správna, ktorý publikoval pri príležitosti piatkového Dňa národnej jednoty.

„Načúvame Stvoriteľovým slovám v našich srdciach a riadime sa nimi. Tieto slová nám dávajú náš posvätný cieľ. Cieľom je zastaviť najvyššieho vládcu pekla, nech už sa volá akokoľvek – Satan, Lucifer, alebo Iblís. Jeho cieľom je totiž záhuba,“ dodal muž, ktorý sa v minulosti ešte ako ruský prezident profiloval ako liberálny a moderne zmýšľajúci politik.

Podľa Medvedeva je Rusko vo vojne s „časťou umierajúceho sveta“, „bandou šialených nacistických feťákov, nimi omámeným a vystrašeným národom“, rovnako ako s „veľkou svorkou štekajúcich psov zo západných chovov“ a „pestrým stádom chrochtajúcich podsvinčiat“.

„Našou zbraňou je Pravda. Preto je naša vec správna. Preto bude víťazstvo naše! Šťastný sviatok!“ zakončil Medvedev príspevok.

Medvedev od začiatku invázie stupňuje svoju provojnovú a nacionalistickú rétoriku. Ním zverejňované názory sa niekedy zhodujú s tými, ktoré zastáva kremeľské vedenie. Niektorí ruskí činitelia v posledných dňoch začali vyzývať na „desatanizáciu“ Ukrajiny.

Rad myšlienok ku Dňu národnej jednoty vyriekol aj samotný prezident Vladimír Putin. Zopakoval historicky mylnú tézu, že Ukrajinci a Rusi sú jeden a ten istý národ.

„Ukrajine sa bohužiaľ podarilo vštepiť do mysle miliónov ľudí také pseudohodnoty, ktoré viedli k tomu, že na tomto území vzniklo protiruské naladenie,“ povedal Putin na stretnutí s ruskými historikmi a náboženskými predstaviteľmi pri príležitosti sviatku Dňa národnej jednoty.

„Rozbuška rozpadu našej krajiny bola veľmi šikovne pripravená,“ dodal. Horké je to podľa neho preto, že konfrontácia sa odohráva „vlastne vo vnútri jedného národa“, čím de facto upiera Ukrajincom právo na národné sebaurčenie, hoci sa ním často zaštiťuje.

Podľa neho je to ukrajinský ľud, kto je hlavnou obeťou „zámerného podnecovania nenávisti voči Rusom“. Kto toto podnecovanie spôsobil, už nepovedal, zrejme však myslí Západ. Práve manipuláciu Západom opakovane používa spolu s obvinením z neonacizmu ako hlavné dôvody na začatie invázie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *