Rusi ukázali mapu sveta po vojne. Slovensko by už neexistovalo

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev a terajší podpredseda bezpečnostnej rady zverejnil na sieti Telegram dve mapy Ukrajiny.

Najprv mapu Ukrajiny v medzinárodne uznávaných hraniciach pred rokom 2014 a potom tú, ktorá bude podľa neho konečným dôsledkom vojny. Vlastné Ukrajine na mape zostáva len okolie Kyjeva. Veľká časť krajiny je potom rozdelená medzi Poľsko a Rusko, menšiu časť vraj zaberie Maďarsko a Rumunsko.

Po tom, ako Rusko začalo inváziu na Ukrajinu, sa Medvedev už niekoľkokrát snažil šokovať svojimi príspevkami na sociálnych sieťach.

Prvá mapa, teda Ukrajina s medzinárodne uznávanými hranicami, je podľa Medvedeva vízie, ktorá sa zrodila „v mozgu prezidenta (Volodymyra) Zeleného zasiahnutého psychotropnými látkami.“ Druhá zobrazená mapa predstavuje rozdelenie Ukrajiny medzi Rusko Poľsko, Rumunsko a Maďarsko. Rusku na mape pripadá celý východ a juh krajiny vrátane celého pobrežia a tiež niektoré centrálne oblasti.

Poľsko vraj zaberie západ Ukrajiny, vrátane Žytomyru, až takmer ku Kyjevu. Maďarsko zaberá celú bývalú československú Podkarpatskú Rus a tvorí hranciu s Poľskom. Rumunsko zaberá Čiernovickú oblasť na západe Ukrajiny a Vynyckú oblasť v centrálnej časti krajiny. Rovnako ako pred 2. svetovou vojnou na mape susedí aj Rumunsko s Poľskom.

Tieto plány vraj mali vytvoriť západní analytici, kto konkrétne, ale Medvedev nespomína.

Nie je to prvýkrát, keď Medvedev ostro útočí na ukrajinského prezidenta a zverejňuje správy, ktoré majú šokovať. Tento mesiac napríklad pohrozil Ukrajine, že ak niekedy zaútočí na Ruskom anektovaný Krym, pre všetkých Ukrajincov zrazu príde súdny deň, ktorému bude ťažké uniknúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *