Rusi práve zaútočili na slovenské ministerstvo obrany. Odplata za návštevu na Ukrajine, myslí si Naď

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď informoval aktuálne v Národnej rade, že jeho Ministerstvo obrany čelí silnému kybernetickému útoku. Povedal to počas piatkovej diskusie k návrhu na odvolanie vlády Eduarda Hegera.

„MO SR je aktuálne pod výrazným kybernetickým útokom. Už sa k tomu prihlásil aj konkrétny útočník. Je to ruská skupina,“ zdôraznil minister.

Podľa Naďa je to útok za to, že traja slovenskí ministri navštívili vo štvrtok Ukrajinu aj prezidenta Zelenského.

„Asi si povedali, že naša cesta na Ukrajinu má byť nejakým spôsobom odmenená,“ podotkol Naď.

Slovensko zvažuje výrobu munície pre Ukrajinu

Slovenský minister zahraničia Rastislav Káčer uviedol, že krajina zvažuje začatie výroby 120 a 155 mm projektilov pre Ukrajinu.

Z vojenskej základne v Rusmi okupovanom Berďansku boli hlásené výbuchy

Z leteckej základne v Rusmi okupovanom Berďansku boli hlásené výbuchy, uvádza agentúra Unian s odvolaním sa na šéfku mestskej vojenskej správy Viktoriji Halicinovú. Berďansk leží na juhu Záporožskej oblasti na brehu Azovského mora.

Halicínová povedala, že na leteckej základni sa ozvali tri mohutné explózie, nasledované 15 menšími výbuchy. Na mieste vypukol veľký požiar, vyšli k nemu skoro všetky hasičské vozidlá, ktoré sú v meste k dispozícii.

Slovensko pošle ešte tento rok na Ukrajinu 300 generátorov, povedal Kuleba

Slovensko plánuje do konca roka poskytnúť Ukrajine približne 300 generátorov. Podľa agentúry Interfax-Ukrajina to dnes v Kyjeve povedal ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba na spoločnej tlačovej konferencii so svojím slovenským náprotivkom Rastislavom Káčerom. Ten podľa agentúry Ukrinform prisľúbil Ukrajine ďalšiu podporu a povedal, že slovenská vláda v stredu schválila nový balík vojenskej pomoci susednej krajine, ktorý zahŕňa muníciu, teplé oblečenie a ďalšie vybavenie.

Slovensko bude aj naďalej poskytovať Ukrajine humanitárnu pomoc a urobí všetko pre to, aby Ukrajincom uľahčilo prežitie zimy, uviedol podľa Ukrinformu Káčer. „Rusko sa snaží ponížiť ľudí chudobou, urobiť ich život neznesiteľným, aby medzi vami začali nezhody. To sa však nikdy nestane,“ povedal slovenský minister.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *