Rusi práve spustili brutálnu paľbu na Kyjev! Kamikadze drony ničia budovy v centre (Video)

Rusko zasiahlo ukrajinské hlavné mesto Kyjev vlnou kamikadze bezpilotných lietadiel vyrobených v Iráne – zabili najmenej jednu osobu, hovorí starosta Vitalij Kličko, píše BBC.

„Ukazuje to ich zúfalstvo,“ povedal Andrij Jermak, šéf štábu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

A v prístavnom meste Mykolajiv podobné drony podpálili nádrže so slnečnicovým olejom, povedal primátor mesta.

Pred týždňom zasiahli hlavné mesto v dopravnej špičke ruské rakety, ktoré sú súčasťou celoštátnych útokov, ktoré si vyžiadali 19 mŕtvych.

Predstaviteľ ukrajinského letectva uviedol, že všetky drony prileteli do krajiny z juhu.

Oleksandr Senkevič uviedol, že tri bezpilotné lietadlá zapálili tanky v Mykolajive v nedeľu neskoro večer, niekoľko hodín pred útokom v Kyjeve.

Pondelkové ranné útoky v Kyjeve boli spôsobené bezpilotnými lietadlami – tiché bzučanie týchto pomaly sa pohybujúcich zbraní je v celej krajine známe.

Mestom sa ozývali streľby, keď sa snažili ukrajinské protilietadlové batérie zostreliť tieto drony.

Reportér Reuters v pondelok videl časti jedného z útočiacich dronov, na ktorých podľa neho bolo napísané Za Belgorod. Ruská Belgorodská oblasť, ktorá susedí s Ukrajinou, je v posledných dňoch pravidelne terčom ostreľovania, z ktorého Moskva obviňuje ukrajinskú armádu. Kyjev sa k týmto útokom oficiálne nevyjadruje. Na vojenskom cvičisku v belgorodskom regióne v sobotu dvaja muži pôvodom z niektorej z postsovietskych republík zastrelili 11 dobrovoľníkov hlásiacich sa do bojov na Ukrajine.

Kyjevská správa uviedla, že registruje štyri „prílety“, ako obvykle Ukrajinci označujú vzdušné údery. „Nepriateľ pokračuje v útoku,“ uviedol mestský úrad podľa agentúry Unian. Doplnil, že úder zasiahol obytný dom v Ševčenkivskej štvrti, pričom informácie o prípadných obetiach sa upresňujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *