Rusi nás vytrápia studenou zimou a európski lídri si rozmyslia, či budú ďalej podporovať Ukrajinu, tvrdia tajné zdroje

Analýza prestížnej agentúry Reuters píš o tom, že chladné zimy pomohli Moskve poraziť Napoleona aj Hitlera. Ruský prezident Vladimir Putin teraz stavia na to, že rekordne vysoké ceny a možné výpadky energie túto zimu presvedčia Európu, aby Ukrajinu prinútila uzavrieť prímerie, ktorého podmienky si nadiktuje Rusko

Podľa dvoch nemenovaných ruských zdrojov je to jediná cesta k mieru, ktorú Moskva vidí. Kyjev na druhej strane odmieta pristúpiť k rokovaniam, kým Rusko úplne neopustí územie Ukrajiny.

„Máme čas, kľudne si počkáme,“ vyjadril sa zdroj z prostredia ruských úradov, ktorý odmietol byť menovaný, pretože nemá dovolené poskytovať médiám informácie.

Európanov vraj čaká dlhá zima. „Videli sme protesty, nepokoje,“ vysvetľuje zdroj dôvod, prečo si podľa neho niektorí Európski lídri dvakrát rozmyslia, či budú Ukrajinu aj naďalej podporovať. „Je čas na dohodu,“ myslí si.

Druhý zdroj má blízko ku Kremľu a podľa neho si Moskva myslí, že už bolo možné pozorovať rozpad európskej jednoty. Ťažkosti, ktoré kontinent v zime čakajú, majú tento proces vraj len urýchliť.

„Bude to naozaj náročné, ak bude (vojna) trvať aj na jeseň a v zime. Existuje nádej, že (Ukrajinci) požiadajú o mier,“ tvrdí zdroj.

Kremeľ odmieta tvrdenia, že Rusko zneužíva energiu ako politickú zbraň.

Scholz: Ruská invázia na Ukrajinu je vojnovým terorom, stojíme za Kyjevom

Ruská vojenská agresia na Ukrajine je vojnovým terorom, ktorý ale krajina vďaka odvahe a pomoci priateľov vrátane Nemcov prekoná. V stredu to v prejave k ukrajinskému Dňu nezávislosti ak šiestim mesiacom od začiatku invázie vyhlásil nemecký kancelár Olaf Scholz. Ukrajinci si podľa neho môžu byť istí, že srdcia Nemcov zostávajú otvorené a že nemecká podpora Ukrajine bude pokračovať, kým to bude treba. Prejav kancelár zakončil zvolaním hesla „Sláva Ukrajine“ v ukrajinčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *