Rusi hlásia zničenie špičkových amerických raketometov HIMARS. Video však vyvoláva pochybnosti

Ruské sily zničili na predmestí Odesy vypúšťacie zariadenia protilodných striel Harpoon av Charkove zásahom vysoko presných zbraní zničili dve americké vypúšťacie zariadenia amerických raketometov HIMARS. Novinárom to v pondelok oznámil oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

Ukrajinci tvrdenia odmietajú a video, ktoré má zničenie dokazovať, označujú za smiešne. Podľa Pentagonu nie sú žiadne dôkazy, že by bol nejaký Američanmi dodaný raketomet zničený.

„V dôsledku veľmi presného úderu v meste Charkov, na území ukrajinského závodu Energy Machines, boli zničené dva americké odpaľovacie systémy viacnásobných raketových systémov HIMARS. Zabitých bolo aj 53 ukrajinských nacionalistov a zahraničných žoldnierov,“ povedal Konašenkov podľa agentúry TASS.

Video, ktoré zverejnila Moskva na podporu svojho tvrdenia, však vyvoláva nedôveru. Nie je na ňom totiž vidieť zásah raketometov, ale iba zameraný cieľ na druhom poschodí budovy, ktorá vyzerá ako kancelárska. Rusko uvádza, že ide o energetický závod. Agentúra Reuters ani ďalšie médiá neboli schopné overiť pravdivosť ruských tvrdení.

Rusi tvrdia, že zničili celkom už šesť raketometov HIMARS, čo Ukrajinci označili za lož. Podľa Pentagonu nie sú žiadne dôkazy, že by bol nejaký Američanmi dodaný raketomet zničený.

Ukrajinské sily od začiatku ruskej invázie už zabili okolo 41 030 ruských vojakov, zničili 1768 tankov, 4011 obrnených vozidiel, 932 diel, 259 raketometov, 117 protileteckých zbraní, 223 lietadiel, 17 vrtuľov 4 vrtuľníkov, 190 vrtuľov , 2912 áut a cisterien a 82 kusov špeciálnej techniky, odhadol v pondelok ukrajinský generálny štáb. Tieto informácie, rovnako ako informáciu o zničení raketometov HIMARS, však nie je možné z nezávislého zdroja overiť.

2 Replies to “Rusi hlásia zničenie špičkových amerických raketometov HIMARS. Video však vyvoláva pochybnosti

  1. Vy idioti s týmto sračkometom končím a dám to na všetky kanály telegram, vy špiny ukrošskej! Miesto slovenskej vlajky ťa ogrcaná ukrošská! 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  2. Myslím, že keď to hlásia tak to bude aj pravda. Klamali by hlavne sami seba. A to vždy býva kontraproduktívne. Môžete to sledovať na vyhláseniach toho šaša Zelenského. Ten toho už natáral až, až. Klamal sám seba a klamal aj ostatných, ale pravda nakoniec aj tak vyšla na svetlo sveta. Ako príklad uvediem Hadí ostrov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *