Mala by sa začať jadrová vojna? Putin uviedol jasné stanovisko

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že jadrová vojna by nemala víťaza a nemala by byť rozpútaná. Uviedol to dnes v liste, ktorý adresoval účastníkom konferencie o plnení Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT).

„Vychádzame z toho, že jadrová vojna nemôže mať víťaza a nikdy nemôže byť rozpútaná a vystupujeme za rovnakú a nedeliteľnú bezpečnosť pre všetkých členov medzinárodného spoločenstva,“ uviedol Putin v liste.

Biden navrhol rokovania o novej jadrovej zmluve, v Rusku to vyvolalo rozpaky

Spojené štáty sú pripravené začať vyjednávať s Ruskom o novej zmluve o nešírení jadrových zbraní, uviedol americký prezident Joe Biden. Na účasť na rokovaniach, ktoré „znížia pravdepodobnosť zlého odhadnutia situácie“ vyzval aj Čínu. V Moskve vyvolal návrh rozpaky, informovala agentúra Reuters.

Biden na tému jadrových zbraní hovoril pri príležitosti začiatku konferencie štátov, ktoré podpísali Zmluvu o nešírení jadrových zbraní (NPT) z roku 1970. „Môj úrad je pripravený bezodkladne dojednať rámec novej dohody o obmedzení zbraní, ktorá nahradí Nový START, ktorý vyprší v roku 2026 ,“ uviedol Biden.

Macron a Zelenskyj spolu hovorili o vývoze obilia i boji proti dezinformáciám

Francúzsko sa postará, aby zločiny na Ukrajine nezostali nepotrestané, povedal podľa Elyzejského paláca francúzsky prezident Emmanuel Macron svojmu ukrajinskému náprotivku Volodymyru Zelenskému počas telefonátu. Štátnici hovorili aj o vývoze ukrajinského obilia, boji proti dezinformáciám alebo rekonštrukcii povojnovej Ukrajiny.

„Prezident uvítal, že z prístavu v Odese vyplávala prvá loď s ukrajinským obilím. Uviedol tiež, že európske úsilie o vývoz ukrajinského obilia po súši aj po riekach bude pokračovať v rámci koridorov,“ uviedol Elyzejský palác vo vyhlásení.

One Reply to “Mala by sa začať jadrová vojna? Putin uviedol jasné stanovisko”

  1. Rusko sa dúfam poučilo. Nedá sa veriť darebáckemu štátu akým je USA!!! Klamali o ZHN v Iraku a to priamo na pôde BR OSN!!! Do dnes za to neniesli žiadnu zodpovednosť!!! Preto by som bol veľmi opatrný a bral by som tie vyhlásenia darebáckeho štátu USA s rezervou!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *