Rusi dnes opäť zahájili masívny raketový útok na Kyjev! Ničia elektrickú infraštruktúru

Rusi v sobotu ráno urobili masívny raketový útok na Kyjev a okolie a vážne zničili energetickú infraštruktúru a tým v oblasti značne obmedzili zásobovanie elektrinou. Nikto nebol pri útoku zranený. Uviedla to agentúra Unian (foto: ilustračný obrázok)

V dôsledku ranného ostreľovania oblasti Kyjeva ruskými okupantmi utrpel objekt energetickej infraštruktúry značné škody, uviedla tlačová služba energetickej spoločnosti Ukrenergo na sieti Telegram. Úrady vyzývajú obyvateľov na šetrenie elektrinou. Neskôr dopoludnia agentúra uviedla, že situácia s dodávkami elektriny v Kyjeve je kritická.

„Dnes vykonal nepriateľ ďalší barbarský útok na kritickú infraštruktúru. V dôsledku toho utrpelo zariadenie energetickej infraštruktúry v oblasti Kyjeva vážne škody. Energetici z Ukrenergo už pracujú na obnovení spoľahlivosti dodávok energie do Kyjeva a centrálnej oblasti,“ stojí v správe.

Následne agentúra Unian oznámila, že po útoku je v Kyjeve situácia s elektrinou kritická. „Dnes je pre energetiku ďalší ťažký deň. Musíme znížiť spotrebu o 35-40 %, aby sme znížili frekvenciu výpadkov,“ reagovala napríklad najväčšia investičná skupina na Ukrajine SCM.

Dispečing Ukrenergo zároveň „upozorňuje na možné využitie plánov núdzových odstávok“. „Žiadame spotrebiteľov, aby využívali elektrinu šetrne, najmä od 17:00 do 23:00! Nepoužívajme prosím energeticky náročné elektrospotrebiče, zhasínajme zbytočné osvetlenie, odkladajme umývanie na nočné hodiny. ,“ vyzvala spoločnosť.

Ukrajina nasadila na juhu krajiny nemecký systém protivzdušnej obrany IRIS-T

Ukrajina na juhu krajiny nasadila systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM, ktorý jej pred niekoľkými dňami dodalo Nemecko. Podľa agentúry DPA o tom v piatok informoval hovorca ukrajinského letectva Jurij Ihnat.

Ukrajina je prvou krajinou na svete, ktorá najmodernejší systém protivzdušnej obrany IRIS-T používa, napísala DPA. Nemecko prvé z niekoľkých sľúbených kusov urýchlene dodalo v týždni, na začiatku ktorého krajina čelila najničivejším raketovým útokom na civilné ciele a energetickú infraštruktúru za skoro osem mesiacov trvajúcej ruskej invázie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *