Rusi chystajú brutálny útok začiatkom roka, varuje Ukrajina

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba varuje, že aj keď majú Rusi problémy, tak chystajú v januári alebo februári obrovskú ofenzívu na Ukrajine.

Rusko neustále útočí na energetické ciele na Ukrajine „Myslím si, že potenciál Ruska uskutočniť ofenzívu, možno veľkú ofenzívu, môže byť obnovený niekedy koncom januára, februára. O to sa snažia. A my, samozrejme, robíme všetko možné, aby sme tomu zabránili,“ povedal Kuleba.

IEA: Rusko zvýšilo vývoz pred obmedzením cien ropy, ale príjmy klesli

Rusko zvýšilo vývoz pred novembrovým zavedením cenového stropu na ruskú ropu, ale jeho príjmy z predaja ropy klesli. Uviedla to Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) vo svojej pravidelnej mesačnej správe. Skupina ekonomicky vyspelých krajín G7, Európska únia a tiež Austrália zaviedli cenový strop od 5. decembra, aby Moskve sťažili financovanie vojenskej invázie na Ukrajinu.

Pre 85 percent Ukrajincov znamená víťazstvo Ukrajiny oslobodenie všetkých okupovaných území

Pre 85 percent Ukrajincov znamená víťazstvo ich krajiny v súčasnej vojne s Ruskom oslobodenie všetkých častí Ukrajiny vrátane častí Donbasu a polostrova Krym, ktoré teraz kontroluje Moskva. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Centrum pre transatlantický dialóg uskutočnila spoločnosť Rating Group. V marci, krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, zastávalo tento názor 74 percent respondentov.

Protivzdušná obrana v Kyjevskej oblasti zostrelila desať dronov, úrady varujú pred ďalším útokom

Primátor mesta Vitalij Kličko na Telegrame napísal, že v hlavnom meste a Kyjevskej oblasti protivzdušná obrana zostrelila desať iránskych dronov Shahed. Neinformoval o žiadnych škodách.

V Kyjevskej, Žitomírskej a Vinnickej oblasti platil od rána poplach protivzdušnej obrany a úrady vyzvali obyvateľov týchto regiónov, aby zostali v krytoch, kým sa poplach neskončí. Podľa informácií RBK-Ukrajina bolo na pravom brehu Dnepra počuť iránske drony a správa Žitomírskej oblasti varovala pred možnou druhou vlnou útokov.

USA obvinili päť Rusov a dvoch Američanov zo zhromažďovania technológií pre Rusko

Päť ruských občanov a dvaja Američania boli v Spojených štátoch obvinení z pokusu o získanie citlivých technológií pre Rusko a prania špinavých peňazí pre ruskú vládu. Informovala o tom agentúra Reuters. Podľa amerického ministerstva spravodlivosti je medzi nimi aj muž podozrivý z členstva v ruskej tajnej službe FSB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *