Rus pred slovenským parlamentom prišiel za ľuďmi: Rusko je zlá, fašistická krajina a ja som za slobodnú Ukrajinu. A potom to prišlo

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti zdieľa video, kde údajný občan Ruskej federácie prišiel pred slovenských aktivistov, ktorý protestovali pred Národnou radou SR.

Muž, ktorý má byť z Ruska vo videu tvrdí, že má úplne opačný názor ako oni a myslí si, že Rusko je zlá a fašistická krajina. Aktivisti sú očividne prorusky orientovaní a s mužom sa dostali do slovného konfliktu.

K celej téme sa vyjadrila na sociálnej sieti aj Polícia Slovenskej republiky

„Ruská federácia krátko po vtrhnutí na Ukrajinu označila Slovenskú republiku za svojho nepriateľa. Podľa toho sa k nemu aj správa. Slovensko je každodenným cieľom prokremeľskej propagandy, ktorá sa snaží ovplyvniť verejnú mienku a demokratické zriadenie našej krajiny. Nie sme priamym účastníkom vojny na Ukrajine, avšak sme súčasťou hybridnej vojny – vojny, ktorá sa v 21. storočí odohráva v online priestore.

Podľa niekoľkých výskumov patrí Slovensko spoločne s Bulharskom k najhorším krajinám, čo sa týka počtu obyvateľov veriacich v dezinformácie v rámci Európskej únie. Ruskí propagandisti si to veľmi dobre uvedomujú a snažia sa využiť túto časť obyvateľstva na svoje ciele.

Niekedy môže dôjsť k smutno-smiešnym situáciám, keď dezinformáciami ovplyvnení ľudia nebudú veriť ani občanovi Ruskej federácie, pritom oni sami v tejto krajine nikdy neboli.“ uvádza Polícia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *