Republikáni v USA sľubujú, že už nedajú ani cent Ukrajine

V najbližších voľbách v USA by podľa všetkého mali zvíťaziť Republikáni nad demokratmi, čo by znamenalo, že Ukrajina a prezident Zelenský môžu očakávať o veľa menšiu podporu zo strany Spojených štátov.

Ako hlásia zástupcovia Republikánov, za ich vlády nepôjde ani cent na Ukrajinu.

@tomas_spacek_republika #tomasspacek #politika #usa ♬ original sound – Tomáš Špaček • Republika

Americký kongresman šokoval Ukrajinu, keď sa vyjadril, že ak jeho strana vyhrá v novembrových voľbách do snemovne reprezentantov, USA obmedzia pomoc Ukrajine.

Republikán Kevin McCarthy šokoval ukrajinských predstaviteľov, ktorí ostali zdesení.

„Myslím, že ľudia sa ocitnú v recesii, a nebude sa im chcieť vypisovať bianko šeky Ukrajine,“ povedal pre Punchbowl News McCarthy.

„Úprimne povedané, vyjadrenie pána McCarthyho nás šokovalo,“ povedal šéf poslaneckého klubu strany Sluha národa Davyd Arachamija s tým, že počas nedávneho stretnutia s McCarthym vo Washingtone nadobudol dojem, že pomoc Ukrajine bude pokračovať bez ohľadu na výsledok volieb.

„Len pred pár týždňami naša delegácia navštívila Spojené štáty a stretla sa aj s McCarthym. Ubezpečil nás, že podpora Ukrajiny v tejto vojne zostane najvyššou prioritou oboch strán (demokratov a republikánov), aj keď (Republikánska strana) zvíťazí v nadchádzajúcich voľbách.“ uviedol hovorca ukrajinského ministra zahraničných vecí.

Zelenskyj: Rusko o mieri vyjednávať nechce, na bojisko stále posiela nových vojakov

Rusko nechce s Ukrajinou vyjednávať o ukončení vojny, stále posiela na bojisko tisíce nových vojakov a skryto pokračuje v čiastočnej mobilizácii, ktorú už označilo za skončenú. Vo svojom pravidelnom večernom prejave to v piatok povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa neho má ruská armáda na Donbase ťažké straty a prišla tam o viac vojakov, ako počas oboch čečenských vojen.

„Ak niekto zvažuje vyjednávanie, tak nehľadá spôsoby, ako oklamať všetkých okolo seba, aby mohol poslať desiatky alebo stovky tisíc ďalších ľudí – mobilizovaných alebo žoldnierov – do mlynčeka na mäso,“ povedal Zelenskyj. „Klamú o tom, že mobilizácia bola úspešne dokončená… Pravda je, že v ruských regiónoch aj na okupovanom ukrajinskom území ďalej zháňajú ľudí, ktorých by poslali na smrť,“ dodal ukrajinský prezident.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *