Putin sa smeje Nemcom, že im je doma zima a vysmial aj sankcie proti Rusku

Skoro celý západný svet odsúdil ruskú inváziu na Ukrajine a niektoré krajiny označujú Putina za teroristu. Moskva však túto vojnu nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“, pri ktorej však umierajú nevinní civilisti a svet sa dostáva do obrovskej ekonomickej krízy.

Európa aj USA uvalili sankcie na Rusko a to tvrdí, že mu až tak neškodia. Iní odborníci však tvrdia, že dopad sankcii sa nemusí ukázať hneď.

Realitou však sú vysoké ceny energii v Európe a ekonomická nestabilita.

Putin v jednom rozhovore dokonca žartoval, kým jeho vojaci umierajú na Ukrajine.

„Teraz mi napadla taká anektoda, ktorú som prednedávnom hovoril kolegom. Nedávnom mi ju vravel jeden kamarát z Nemecka. Syn sa pýta svojho otca: Ocino, prečo je v našom dome taká zima? Otec hovorí: Pretože Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Syn sa pýta: A čo to má s nami spoločné? Otec: Uvalili sme sankcie proti Rusku. Syn: Prečo? Otec: Aby sa Rusi cítili zle. Syn: My sme Rusi?“

Ukrajinci vypustili dron na Sevastopoľ z lode v obilnom koridore, tvrdí Moskva

Jedno z ukrajinských diaľkovo ovládaných hladinových plavidiel použitých pri útoku na Čiernomorskú flotilu v Sevastopole bolo vypustené z civilnej lode, ktorá sa nachádzala v koridore určenom na vývoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Podľa agentúry TASS to v nedeľu uviedlo ruské ministerstvo obrany. Kyjev sa k zodpovednosti za sobotnú akciu neprihlásil.

Moskva v reakcii na útok na Sevastopoľ odstúpila z účasti na takzvanej obilnej dohode, ktorú v júli za účasti Turecka sprostredkovala OSN. Ukrajine dohoda umožňovala obnoviť vývoz obilia a hnojív cez Čierne more, ktorý sa vo februári zastavil po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Kyjev viní Moskvu, že na vypovedanie dohody použila útok ako zámienku.

Podľa odborníkov bolo zariadenie zrejme vypustené z jednej z civilných lodí prenajatých Kyjevom alebo jeho západnými patrónmi na účely vývozu poľnohospodárskych produktov z ukrajinských námorných prístavov, uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva.

V sobotu ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Kyjev vykonal v Sevastopole „teroristický útok na lode Čiernomorskej flotily a civilné plavidlá, ktoré sa podieľali na zabezpečení obilného koridoru. Ukrajinci podľa neho nasadili deväť bezpilotných lietadiel a sedem námorných dronov, pričom všetky boli zničené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *