Putin práve vyhlásil, že prichádza nový svetový poriadok a elity sa teraz boja, že ich svet končí

Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že „globalistický“ svetový poriadok je „totalitný“ a „brzdí tvorivé úsilie“.

Putin sa takto vyjadril počas fóra v Moskve.

Známy vodca vyhlásil, že Západ dosiahol svoju globálnu prevahu iba vďaka historickému drancovaniu iných národov a nemá morálne právo presadzovať na planéte unipolárny model.

„Model totálnej nadvlády takzvanej ‚zlatej miliardy‘ je nespravodlivý. Prečo by mala táto ‚zlatá miliarda‘ medzi obyvateľmi planéty dominovať ostatným a vnucovať im svoje vlastné pravidlá správania?“ uviedol. Putin sa spýtal.

„Tento model, založený na ilúzii ‚výlučnosti‘, rozdeľuje ľudí na prvoradých a druhoradých, a preto je vo svojej podstate rasistický a neokoloniálny,“ dodal.

„A globalistická, údajne liberálna ideológia, ktorá je jeho základom, stále viac nadobúda črty totalitarizmu a brzdí tvorivé úsilie, slobodnú historickú tvorbu,“ tvrdil Putin.

Ruský prezident ďalej zdôraznil svoj názor, že globalistický svetový poriadok je postavený na vykorisťovaní iných krajín.

„Táto ‚zlatá miliarda‘ sa samozrejme nestala ‚zlatou‘ náhodou. Dosiahla to veľa. Svoje pozície však nezaujala len vďaka realizácii niektorých myšlienok, ale do značnej miery vďaka okrádaniu iných národov – ako v Ázii, tak aj v Afrike. To sa stalo.“

Potom vyhlásil, že západné elity sú vydesené z toho, že ich globálny poriadok je demontovaný.

„Bez ohľadu na to, ako veľmi sa západné a takzvané nadnárodné elity snažia zachovať súčasný poriadok vecí, prichádza nová éra, nová etapa svetových dejín. A iba skutočne suverénne štáty môžu zaistiť vysokú dynamiku rastu a stať sa príkladom pre ostatných,“ povedal Putin.

Ako sme už predtým zdôraznili, Putin dôsledne obviňuje Západ z jeho vlastného pádu.

Už v marci predniesol prejav, v ktorom obvinil „západnú vládnucu elitu“ zo vzniku ekonomických problémov, ktoré dopadajú na obyvateľov Európy a Spojených štátov.

V minulom roku kontroverzný silák odsúdil Západ ako „úplne šialený“ za to, že dovoľuje učiť deti, že neexistuje biologické pohlavie, a vyhlásil, že prebudené krížové ťaženie proti tradičným rodovým rolám „rozvracia ľudskú prirodzenosť“.

Vladimír Putin napadol 24.februára 2022 Ukrajinu, kde do dnešného dňa pebiehaju tvrdé boje, ktoré odsúdil západný svet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *