Putin práve vyhlásil, že ak budú krajiny bývalého Sovietskeho zväzu vzdorovať Rusku, čaká ich osud ako Ukrajinu

Ruský prezident Vladimir Putin vydal hrozbu krajinám bývalého Sovietskeho zväzu. Hovoril o tom, že ak sa obrátia proti Kremľu, nebude váhať proti ním podniknúť rovnaké kroky ako v prípade Ukrajiny a už nebudú „spojencami“ tejto krajiny.

Putin varoval bývalé krajiny Sovietskeho zväzu, že ak sa vzoprú Rusku, mohol by ich postihnúť rovnaký osud ako Ukrajinu.

Sovietsky zväz tvorilo 15 štátov: Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Moldavsko, Gruzínsko, Arménsko, Azerbajdžan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkménsko, Tadžikistan, Kirgizsko, Estónsko, Lotyšsko a Litva.

Putinove vyhrážky nasledovali po vyjadreniach prezidenta Kazachstanu, ktorý označil proruské regióny Doneck a Luhansk v Donbase za „kvázi štátne územia“.

Keď Kassym-Jomart Tokajev sedel meter od neho na Petrohradskom ekonomickom fóre, vyhlásil, že Kazachstan – ktorý opustil ZSSR v roku 1991 – je súčasťou „historického Ruska“.

„Čo je to Sovietsky zväz? Toto je historické Rusko,“ povedal Putin a potom pochválil Kazachstan ako bratský národ.

„To isté sa mohlo stať aj s Ukrajinou, absolútne, ale neboli to naši spojenci,“ podotkol Putin.

Podľa denníka The Telegraph boli tieto slová interpretované ako „jasná hrozba“, pričom jeden z kazašských expertov tvrdil, že ruský prezident bol Tokajevom ponížený, a tak mu „dal patrične najavo, že Kazachstan môže byť ďalšou korisťou Ruska“.

„Hovorí, že ak ste dobrí susedia, je to v poriadku. Ale ak vybočíte z radu a budete prozápadne orientovaní, môžeme vašu krajinu dobyť, pretože je naša,“ vysvetlil ďalší analytik.

Na tej istej konferencii v Petrohrade Putin povedal, že očakáva, že Rusko a Ukrajina obnovia vzťahy po skončení „špeciálnej vojenskej operácie“.

„Skôr či neskôr sa situácia vráti do normálu,“ dodal počas diskusie s prezidentom Tokajevom.

2 Replies to “Putin práve vyhlásil, že ak budú krajiny bývalého Sovietskeho zväzu vzdorovať Rusku, čaká ich osud ako Ukrajinu

  1. no a čo,víťaz berie všetko,ako v športe,
    .po II.svetovéj, Rusko malo zobrať ddr ,poľsko čsssr ,madarsko škandináviu a tiež južnú európu….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *