Kotlebovci chcú zákon, aby ste v prípade mobilizácie nemuseli ísť bojovať do zahraničia „za cudzie záujmy“

Kotlebovci navrhujú v parlamente ďalší zákon, ktorý by v prípade mobilizácie dovolil slovenským mužom odmietnuť ísť bojovať, ak by išlo o vojnový konflikt v zahraniční.

Neplatilo by to na území Slovenska. V prípade mobilizácie by slovenskú krajinu museli slovenskí muži chrániť aj po schválení tohto zákona.

Poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár hovorí o tomto zákone a tvrdí, že ním reagujú na konflikt na Ukrajine. Tento konflikt je podľa neho dokonca len konfliktom „západných globalistov“, kde niekomu ide o to „aby dva slovanské národy krvácali“.

„… pre nás je absolútne neprijateľné, aby slovenskí vojaci bojovali niekde, za cudzie záujmy v cudzom štáte..“ hovorí Schlosár s tým, že si myslí, že väčšina slovenských vojakov by ani nechcela bojovať v zahraničí.

Ak by tento zákon prešiel, v prípade mobilizácie by tak nemuseli do zahraničia ísť bojovať ani bežní občania ale ani profesionáli či vojaci v zálohách.

One Reply to “Kotlebovci chcú zákon, aby ste v prípade mobilizácie nemuseli ísť bojovať do zahraničia „za cudzie záujmy“”

  1. Dobý zákon!!! Som zvedavý kto ho podporí!!! Tí zmrdi čo budú proti, by som potom lifroval ako prvých!!! Ani modrá knižka by im nepomohla!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *