Putin práve vyhlásil: USA úmyselne predlžujú vojnu na Ukrajine a destabilizujú svet!

Vladimir Putin obvinil Spojené štáty americké z toho, že podľa neho predlžujú konflikt na Ukrajine a roznecujú napätie aj v iných častiach sveta, napríklad nedávnou návštevou predsedníčky Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovej na Taiwane.

Návšteva americkej političky na Taiwane, ktorý Čína považuje za súčasť svojho územia, podľa Putina nebola iba „cestou jednej nezodpovednej političky, ale súčasťou zámernej stratégie Spojených štátov na destabilizáciu a vytváranie chaosu v tejto oblasti a vo svete“.

Spevák ruskej skupiny DDT musí zaplatiť pokutu; povedal, že Rusko nie je Putinova riť

Líder populárnej ruskej rockovej skupiny DDT Jurij Ševčuk musí zaplatiť pokutu 50 000 rubľov. Podľa súdu sa previnil diskreditáciou ruskej armády. Speváka vyšetrovala polícia, keď v máji na koncerte okrem iného s odkazom na ruského štátnika Vladimíra Putina vyhlásil, že Rusko „nie je prezidentova riť, ktorú treba bozkávať“.

Súd v Petrohrade uznal Ševčuka vinným z verejného vystúpenia za účelom diskreditácie ruských ozbrojených síl, napísala agentúra AFP. Hudobník sa utorkového vypočutia nezúčastnil, píše ruskojazyčný web BBC. V písanom vyhlásení umiestnenom na Telegrame uviedol, že bol vždy proti vojnám a že nesúhlasí ani so súčasnou vojnou na Ukrajine.

Fínsko zásadne obmedzí počet víz vydávaných Rusom, uviedol šéf fínskej diplomacie

Fínsko zníži množstvo víz udeľovaných občanom Ruska na desatinu súčasného počtu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na fínskeho ministra zahraničných vecí Pekku Haavista. Fínsko je jedinou únijnou krajinou, ktorá susedí s Ruskom a doteraz voči nemu nesprísnila vízovú politiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *