Putin oznámil, že ruské lode dostanú hypersonické strely: Okamžite zareagujeme na každého, kto ohrozí Rusko! Toto dokážu!

Naše námorníctvo dostane nové nadzvukové strely, tvrdí Putin. Nepriamo pohrozil Západu

Ruský prezident Vladimír Putin oznámil, že ruské námorníctvo dostane počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov nové hypersonické strely Cirkon (Zirkón). „Kľúčovou otázkou je, aby ruské námorníctvo bolo bleskurýchlo schopné reagovať na každého, kto sa rozhodne obmedziť jeho suverenitu a slobodu,“ pohrozil šéf Kremľa.

Ukrajinský veliteľ: Ruskí vojaci sú zadlžení ľudia. Kradnú a jazdia sem ako na safari

Mal 19 rokov, keď v roku 2019 vstúpil do armády. Teraz Serhij vedie na Ukrajine jednotku s drony, ktorá má za úlohu lokalizovať ruských vojakov. V exkluzívnom rozhovore pre CNN Prima NEWS spomenul veľké rozdiely, ktoré panujú medzi ukrajinskými a ruskými bojovníkmi. Za Moskvu podľa neho bojujú hlavne zadlžení ľudia, ktorí hľadajú zárobok.

Rusi zabili deviateho najbohatšieho muža Ukrajiny

Pri nedeľnom útoku na ukrajinské mesto Mykolajiv bol zabitý zakladateľ a majiteľ jednej z najväčších ukrajinských poľnohospodárskych spoločností Olexij Vadaturskyj. Informuje o tom TASR na základe správ denníka The Guardian a agentúry Reuters.

Informáciu potvrdil aj gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim. Podnikateľ zomrel so svojou ženou v ich spoločnom dome v Mykolajive. Mesto bolo ostreľované v noci av nedeľu ráno.

Smrť ukrajinského podnikateľa? Nebola to nehoda, myslí si Podoljak

Pri ruskom ostreľovaní mesta Mykolajiv zomrel jeden z najväčších ukrajinských obchodníkov s obilím Oleksij Vadaturskyj a jeho manželka. Podľa poradcu šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajla Podoljaka bol útok na podnikateľa cielený. „Nebola to náhoda,“ uviedol. Vadaturskyj podľa magazínu Forbes patril v roku 2021 medzi 30 najbohatších Ukrajincov a jeho spoločnosť vlastní aj nákladné lode.

One Reply to “Putin oznámil, že ruské lode dostanú hypersonické strely: Okamžite zareagujeme na každého, kto ohrozí Rusko! Toto dokážu!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *