Putin nerešpektuje nikoho a vzal si práve obrovský kus Ukrajiny s miliónmi ľuďí. Západ sa vraj snaží si podriať svet

V Kremli v piatok prebehol slávnostný ceremoniál, pri ktorom ruský prezident Vladimír Putin podpísal dohody o pripojení štyroch regiónov na východe a juhu Ukrajiny k Rusku. Potom vyzval Kyjev na rokovania. Anektovaných území sa ale Moskva nevzdá a bude ich hájiť všetkými dostupnými prostriedkami, zdôraznil.

„Obyvatelia nových regiónov sa navždy stávajú Rusmi. Moskva bude konať tak, aby obyvatelia Donbasu a ďalších oslobodených území cítili podporu celého Ruska,“ vyhlásil ruský prezident.

Ukrajinu ruský prezident v piatkovom prejave vyzval, aby sa vrátili k rokovaciemu stolu a rešpektovali vôľu obyvateľov Donbasu. „Ľudia svoju voľbu urobili, jednoznačne si vybrali. Je to vôľa miliónov ľudí,“ vyhlásil Putin ku skončeným referendom, ktoré Západ označuje za zmanipulované a neplatné. O obnovenie Sovietskeho zväzu ale Putin podľa svojich slov nestojí.

Západ podľa Putina vedie proti Rusku hybridnú vojnu a snaží sa podriadiť si všetky krajiny sveta. „Rusko ale nebude žiť podľa falošných pravidiel,“ povedal.

Ceremoniálu vo Svätojirskej sále Veľkého kremeľského paláca sa zúčastnili vodcovia Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, Chersonskej a Záporožskej oblasti Denis Pušilin, Leonid Pašechnik, Vladimír Saldo, Jevgenij Balitsky. V sále sú vlajky Ruska a štyroch nových území.

Všetkých vojakov a dôstojníkov padnutých počas špeciálnej vojenskej operácie (invázie na Ukrajinu) nazval Putin hrdinov veľkého Ruska. „Dnes robíme túto voľbu, ktorú urobili občania Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, obyvatelia Záporožia a Chersonskej oblasti: rozhodli sa byť so svojim ľudom, byť s vlasťou, žiť jej osud, vyhrať s ňou. Pravda je s nami, Rusko je s nami!“ povedal ešte ruský prezident k anexii ukrajinského územia.

Medzinárodne neuznaná Donecká ľudová republika a Luhanská ľudová republika a tiež Chersonská a Záporožská oblasť dohromady predstavujú zhruba 15 percent rozlohy celej Ukrajiny.

Po prejave Putin a štvorice vodcov separatistických území podpísali dekréty o pripojení k území Ruskej federácii. Na záver zaznela ruská hymna, aktéri sa chytili za ruky a skandovali „Rusko, Rusko, Rusko“ a držali sa za ruky.

Anektované územie nerešpektuje celý Západný svet a ani trojica najvyšších ústavných činiteľov na Slovensku. Ide o Zuzanu Čaputovú, Eduarda Hegera a Borisa Kollára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *