Putin nariadil presun jadrového vojenského vlaku na Ukrajinu? Sledujte tie zábery (Video)

Vojenský konvoj bol vyfotografovaný, ako mieri k frontovej línii vo vlaku napojenom na ruskú obrannú divíziu, ktorá manipuluje s jadrovými zbraňami a udržuje skladovacie zariadenie, píše The Times

Vladimír Putin naznačil, že je pripravený použiť na obranu Ruska jadrové zbrane, a napätie sa zvýšilo jeho anexiou štyroch ukrajinských regiónov, kde prebiehajú ťažké boje.

Panujú obavy, že by mohol vyhlásiť, že útok na tieto oblasti na východe a juhu Ukrajiny by bol útokom na ruské územie, a tak by si otvoril cestu na použitie jadrových zbraní.

Teraz bol videný konvoj obrnených transportérov BPM-97 a ďalších vojenských vozidiel, ktoré smeruje cez stredné Rusko, čo na Telegrame zverejnil proruský kanál Rybar.

Sofistikovaná technika, ktorej súčasťou je aj protimínová výzbroj, údajne patrí 12. hlavnému riaditeľstvu ruskej armády, ktoré prevádzkuje centrálne sklady jadrových zbraní.

„V skutočnosti sa jedná o prepravu výstroja patriacu 12. hlavnému riaditeľstvu ruského MO,“ uviedol obranný analytik Konrad Muzyka.

„Toto riaditeľstvo je zodpovedné za jadrovú muníciu, jej skladovanie, údržbu, prepravu a výdaj jednotkám.“

Môže to znamenať, že jadrové zbrane sú prevážané na front, alebo sa jedná o Putinov pokus vyhrážať sa a zastrašovať Západ.

Pán Muzyka o snímkach vlaku informoval na Twitteri: „Znamená to, že toto video ukazuje prípravy na vypustenie jadrových zbraní? Ani nie. Existujú iné, pravdepodobnejšie vysvetlenia.“

Ďalej vysvetlil, že by mohlo ísť o odkaz Západu alebo by vojenská technika mohla slúžiť na výcvikové účely.

Potom, čo sa Rusko v sobotu stiahlo z kľúčového mesta Lyman na východe Ukrajiny, navrhol čečenský vodca a Putinov spojenec Ramzan Kadyrov použitie jadrových zbraní s nízkym účinkom.

Kremeľ však v pondelok túto možnosť odmietol.

Ukrajinské sily prelomili ruskú obranu na juhu krajiny a zároveň rozšírili svoju rýchlu ofenzívu na východe, čím sa zmocnili späť ďalšieho územia v oblastiach anektovaných Moskvou a ohrozili zásobovacie línie ruských jednotiek.

Ukrajinské sily dosiahli najväčší prelom na juhu od začiatku vojny a v pondelok pri postupe pozdĺž strategickej rieky Dneper dobyli späť niekoľko dedín, uviedli ukrajinskí predstavitelia a Ruskom dosadený veliteľ v oblasti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *