Putin musí prehrať, inak zaútočí aj na nás, varuje šéf NATO

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg si myslí, že Rusko v prípade víťazstva na Ukrajine bude pokračovať vo svojej agresii aj smerom ku krajinám NATO.

„Svet, v ktorom je pre Putina ponaučením, že to, čo chce, dosiahne použitím vojenskej sily, je nebezpečnejší aj pre nás,“ povedal Stoltenberg.

„Ak Rusko túto vojnu vyhrá, Putin bude mať istotu, že násilie funguje. Potom môžu byť na rade ďalšie susedné krajiny,“ varoval šéf NATO.

„Ak prezidenta Putina čo i len napadne urobiť niečo podobné krajine NATO, ako urobil Gruzínsku, Moldavsku alebo Ukrajine, potom sa okamžite zapojí celé NATO,“ dodal Stoltenberg.

Putin bude rokovať v Soči s Erdoganom, okrem iného o situácii na Ukrajine

V ruskom letovisku Soči bude rokovať turecký prezident Recep Tayyip Erdogan so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom. Štátnici podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova preberú okrem iného situáciu na Ukrajine av Sýrii, uvádza ruské médiá. Prezidenti sa stretnú v relatívne krátkom čase už druhýkrát, naposledy spolu hovorili 19. júla v Teheráne.

Zelenskyj sa pustil do Amnesty International: Chcú omilostniť teroristický štát

„Dnes sme videli úplne inú správu Amnesty International, ktorá sa bohužiaľ snaží amnestovať teroristický štát a preniesť zodpovednosť z agresora na obeť. Nemôže existovať, ani hypoteticky, žiadna podmienka, za ktorej by sa akýkoľvek ruský útok na Ukrajinu stal ospravedlniteľným,“ vyhlásil Zelenskyj.

Agresia proti Ukrajine je podľa neho „nevyprovokovaná, invazívna a otvorene teroristická“. „A ak niekto natočí reportáž, v ktorej obeť a agresor údajne v niečom splývajú, ak sa analyzujú nejaké údaje o obete a ignoruje sa to, čo v tom čase robil agresor, nemožno to tolerovať,“ zdôraznil, píše web Ukrinform.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *