Putin má problém! Ukrajinci pália na jeho základne vďaka americkým raketám (Video)

Ukrajinskí vojaci pomocou amerického raketového systému HIMARS zničili základňu jednej z ruských jednotiek 19. motorizovanej delostreleckej divízie 58. armády, ktorú tvorili Osetínci neďaleko okupovaného Melitopolu. Informovala o tom dnes tlačová agentúra Unian.

V sobotu večer starosta Melitopolu Ivan Fedorov potvrdil sériu výbuchov v meste. Podľa ukrajinskej strany bolo na zničenej základni zabitých 200 Osetíncov

Na sociálnych sieťach sa objavili komentáre, že ostreľovanie bolo zamerané najmä na bojovníkov z Kaukazu.

Miestni obyvatelia hlásili, že sanitky prichádzajú z rôznych častí Melitopolu, a to nielen z východu, kde horí základňa, ale aj z juhu. Zranených previezli do krymských nemocníc, pretože v melitopolských nemocniciach nie je dostatok miest.

Rusko priznalo útok na „turistickú základňu“ na predmestí Melitopolu a uviedlo, že pri ňom zahynuli dvaja ľudia a desať bolo zranených. Podľa tlačovej agentúry TASS bude všetkým, ktorí to potrebujú, poskytnutá náležitá pomoc.

Ukrajinci dnes tiež oznámili, že zničili hotel v Kadijivke v Luhanskej oblasti, ktorý využívala rodina Wagnerovcov na ubytovanie. Zo zverejnených fotografií vyplýva, že štrajk zdemoloval časť budovy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *