Putin hodí na Ukrajinu atómovú bombu, aby odvrátil vojenskú katastrofu pre svoju krajinu

Britský generál Richard Barrons napísal pre portál The Times, že sa zvyšuje pravdepodobnosť, že Rusko vo vojne na Ukrajine použije jadrové zbrane.

Generál Richard Barrons uviedol, že je „pravdepodobné“, že ruský prezident Vladimir Putin prijme riskantné rozhodnutie a nariadi ničivý útok, aby odvrátil vojenskú katastrofu pre svoju krajinu.

Podľa jeho slov by Moskva pravdepodobne použila 10-kilotonovú hlavicu umiestnenú na rakete Iskander, ktorá by vytvorila mohutnú ohnivú guľu spaľujúcu ľudí a budovy v okruhu 150 metrov od zeme a zároveň by spôsobila popáleniny tretieho stupňa v okruhu 1,6 kilometra.

Nedávne úspechy kyjevských síl, najmä v okolí Ruskom ovládaného mesta Cherson, zvýšili možnosť, že Rusko bude čeliť „katastrofálnemu úspechu Ukrajiny“, napísal Barrons v The Times, ale ak „Putin vycíti strategickú porážku, pravdepodobne použije taktické jadrové zbrane“.

Amnesty International si za kontroverznou správou stojí

Organizácia na ochranu ľudských práv Amnesty International (AI) si plne stojí za svojou štvrtkovou správou, podľa ktorej bojová stratégia Ukrajincov ohrozuje životy civilistov. Proti dokumentu, ktorý okrem iného Ukrajinu obvinil z porušovania medzinárodných práv, sa ohradili ukrajinskí činitelia na čele s prezidentom Volodymyrom Zelenským aj niektorí západní lídri a novinári.

AI čelí v posledných dňoch ostrej kritike a obvineniam z toho, že šíri prokremeľskú propagandu. Organizácia sa v e-maile zaslanom agentúre Reuters ospravedlnila za „rozrušenie a hnev“, ktoré spôsobila.

V Kosove zadržali ruskú novinárku kvôli podozreniu, že je špiónka

V Kosove bola na hraniciach zatknutá ruská novinárka, ktorú úrady tejto balkánskej krajiny podozrievajú zo špionáže. V sobotu o tom informoval kosovský minister vnútra Xhelal Sveçla, podľa ktorého vyšetrovatelia zisťovali, aké mala zámery. Sveçla uviedol, že ide o Darju Aslamovovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *