Putin: EÚ stratila suverenitu, už tancujete len podľa cudzích nôt a škodíte tak vlastnému obyvateľstvu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil v Petrohrade, že Európska únia stratila definitívne politickú suverenitu.

Podľa Putina elity EÚ „tancujú podľa cudzích nôt“ a prijmu všetko, čo sa im nakáže „z hora“.

Takto podľa Putina elity EÚ, škodia vlastným obyvateľom a ekonimike.

Európska únia zasahuje ruskú ekonomiku rôznymi sankciami a kým v Rusku tvrdia, že sa nič zásadné nedeje, iní odborníci zase tvrdia, že Rusko sa bude ešte dlho spamätávať.

Napríklad šéf ruskej banky Sberbank Herman Gref si myslí, že ruskej ekonomike bude trvať desať rokov, kým sa vráti na úroveň z roku 2021.

„Ak sa s terajšou situáciou nič nespraví, návrat ruskej ekonomiky na úroveň z roku 2021 môže trvať okolo desať rokov,“ skonštatoval Gref. Šéf banky sa odvolával na hodnotenia svojich analytikov, podľa ktorých Rusko v roku 2022 čaká celkový prepad HDP až vo výške 7 percent, v roku 2023 dokonca 10,3 percenta.

Scholz po odsúdení „brutálneho“ útoku v Kyjeve vyzdvihol jednotu G7

Nemecký kancelár Olaf Scholz odsúdil „brutálny“ raketový útok Ruska na Kyjev a vyhlásil, že to posilňuje potrebu, aby lídri G7 „stáli pri sebe a podporili Ukrajincov pri obrane ich krajiny“.

„V niektorých krajinách klesá miera rastu, rastie inflácia, je nedostatok surovín a dochádza k narušeniu dodávateľských reťazcov,“ povedal. „Som veľmi, veľmi, veľmi presvedčený, že sa nám podarí vyslať z tohto summitu veľmi jasný signál jednoty a rozhodných krokov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *