Putin dnes začal brutálnu raketovú paľbu na Ukrajine! Zelenský varuje: Chce nás vymazať z povrchu zemského!

Mŕtvi a zranení sú po celej Ukrajine, povedal v pondelok prezident Volodymyr Zelenskyj po sérii ruských útokov na ukrajinské mestá. Svedkovia z miest vrátane Kyjeva a Záporožia, ale aj Dnipra alebo západoukrajinského Ľvova a Žytomyru hlásili explózie, celou krajinou sa rozozneli poplašné sirény.

„Snaží sa nás zničiť a vymazať nás z povrchu Zeme. Útočia na našich ľudí, ktorí spia vo svojich domoch v Záporoží. Zabíja ľudí na ich ceste do práce v Dnipre a Kyjeve. Naprieč Ukrajinou neprestávajú znieť sirény. Dopadajú na nás rakety. Bohužiaľ sú mŕtvi aj zranení. Neopúšťajte, prosím, svoje úkryty. Postarajte sa o seba a svojich blízkych. Vydržme a buďme silní,“ napísal Zelenskyj na svoje účty na sociálnych sieťach.

V dopoludňajších hodinách dodal, že ruské útoky mieria na energetickú infraštruktúru a proti ľuďom. Čas a miesto úderov vraj boli vybrané tak, aby napáchali čo najväčšie škody.

Rusko od pondelka útočí raketami na niekoľko ukrajinských miest. Sirény sa dokonca ozvali aj v centre Kyjeva a výbuchy si vyžiadali mŕtvych aj ranených. Údaje sa ešte len upresňujú.

Pri útoku na štvrť Ševčenkivskyj v centre hlavného mesta zomrelo podľa bieloruskej nezávislej stanice Nexta osem ľudí a ďalších 24 bolo zranených.

Útoky sú s veľkou pravdepodobnosťou odvetou za víkendové poškodenie strategického Kerčského mosta vedúceho na Ruskom anektovaný polostrov Krym.

K explózii, ktorá výrazne most poškodila, sa ale Ukrajina neprihlásila.

Explózia v čase pondelňajšej rannej špičky, kedy je v uliciach miest najviac ľudí, hlási aj Ľvov na západe krajiny, Žytomyr, Chmelnyckyj a Dnipro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *