Putin chce obnoviť Starú Rus a vziať si aj Slovensko, tvrdí britský minister obrany

Britský minister obrany Ben Wallace navštívil Slovensko a stretol sa s ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Témou rokovaní bola Ukrajina.

Ako informuje portál TV Markíza, Putinovou víziou je podľa britského ministra obrany Stará Rus, ktorá zahŕňa aj časti Slovenska.

EÚ musí „čo najskôr“ konať proti hrozbám Gazpromu v oblasti plynu

Plán Gazpromu na obmedzenie dodávok plynu do Európy ukazuje, že krajiny EÚ sa musia dohodnúť na obmedzení spotreby ruského plynu v zime, uviedol minister z Českej republiky, ktorej krajina predsedá EÚ.

„Putin bude pokračovať vo svojich špinavých hrách pri zneužívaní a vydieraní dodávok plynu,“ povedal český minister priemyslu a obchodu Jozef Sikela, ktorý prišiel na rokovania o spoločnom pláne s ministrami energetiky EÚ do Bruselu.

Zníženie dodávok Gazpromu „je len ďalším … dôkazom, že musíme vziať hru do svojich rúk a musíme čo najskôr znížiť závislosť na ruských dodávkach“, dodal.

Podľa EÚ dohoda o plyne prinesie dostatočné úspory na prežitie priemernej zimy

Dohoda o obmedzení spotreby plynu, na ktorej sa dohodli krajiny EÚ, by mala priniesť dostatočné úspory plynu na prežitie priemernej zimy, ak by Rusko v júli úplne prerušilo dodávky, uviedol šéf energetiky bloku Kadri Simson.

„Naše prvé výpočty ukazujú, že aj keby sme využili všetky výnimky v plnom rozsahu, dosiahli by sme zníženie dopytu, ktoré by nám pomohlo bezpečne prečkať priemernú zimu,“ povedal Simson na tlačovej konferencii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *