Putin bude zúriť! Ukrajinci útočia v Rusku a vyhodili mu do vzduchu muničný sklad

Výbuch muničného skladu v Belgorodskej oblasti na západe Ruska, spôsobený podľa ruských úradov ukrajinským ostreľovaním, si vyžiadal mŕtvych a zranených. Informovala o tom v piatok agentúra TASS s odvolaním sa na federálnu kriminálnu ústredňu.

„V dedine Oktjabrskij v Belgorodskom okrese v dôsledku ostreľovania ukrajinskými ozbrojenými silami bol vyhodený do povetria muničný sklad. Munícia vybuchla. Podľa predbežných údajov sú mŕtvi a ranení,“ citoval TASS z komuniké vyšetrovateľov.

Medzi obeťami sú podľa nich príslušníci ruskej národnej gardy, ktorá je podriadená priamo prezidentovi Vladimírovi Putinovi. Počet obetí agentúra nespresnila.

Ešte vo štvrtok gubernátor Belgorodskej oblasti Vjačeslav Gladkov spočiatku tvrdil, že vyhodenie muničného skladu do povetria sa zaobišlo bez obetí.

TASS už skôr informoval, že ruská protivzdušná obrana zostrelila ukrajinskú raketu, ktorej úlomky sa zrútili na železničnú trať a poškodili elektrické vedenie, a tak po tejto trati v Belgorodskej oblasti dočasne nejazdia vlaky. Tento incident sa obišiel bez mŕtvych a ranených.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu pred 233 dňami ruské úrady najmä v oblastiach susediacich s Ukrajinou hlásia výbuchy a požiare muničných skladov a skladov palív, ktoré pripisujú Ukrajincom. Kyjev sa k týmto incidentom oficiálne nevyjadruje.

Raketa, ktorá dopadla na obytný dom v Belgorode, by mala byť ruská

Rusko vystrelilo raketu smerom na Charkov, ukrajinská protivzdušná obrana ju však odrazila. Časť strely dopadla na rezidenčnú budovu v ruskom meste Belgorod. Informujú o tom zahraničné médiá vrátane agentúry Nexta aj predstavitelia kyjevskej vlády na čele s poradcom kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajlom Podoljakom. Podľa neho zostrelenie rakety ruská propaganda využila vo svoj prospech. Pravdou je, že Moskva zo zásahu viní Ukrajincov.

Ruské sily pomaly postupujú k Bachmutu, uviedlo britské ministerstvo

Proruské sily a ruská armáda postupujú pomaly ku kľúčovému mestu Bachmut na Donbase na východnej Ukrajine. Do bojov sa pravdepodobne zapojili aj oddiely žoldnierskej Wagnerovej (v prepise z ruštiny Vagnerovej) skupiny, uviedlo v piatok ráno britské ministerstvo obrany. Postup ruských vojsk komplikujú ukrajinské útoky aj nedostatok munície a vojakov.

Počet obetí v Mykolajive po štvrtkovom útoku vzrástol na sedem, údery pokračujú

Počet mŕtvych po štvrtkovom ruskom ostreľovaní juhukrajinského Mykolajivu vzrástol na sedem. Päť ľudí sa podarilo spod trosiek vytiahnuť, v nemocnici ale zomrel jeden z nich, a to 11-ročný chlapec, ktorý strávil šesť hodín pod sutinami. Informovala o tom oblastná správa, podľa ktorej ostreľovanie mesta pokračuje aj v piatok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *