Putin bude riskovať aj svetovú vojnu a nebojí sa hádzať atomovky. Rusi nakupujú jódové tabletky, hlási pravnučka Chruščova

Putinov prejav pred Valdajským diskusným klubom znepokojil pravnučku niekdajšieho vodcu Sovietskeho zväzu Nikity Chruščova. Podľa nej je prezident pripravený riskovať tretiu svetovú vojnu a nebojí sa ani použiť jadrové zbrane.

Nina Chruščovová v pondelok verejnosť varovala pred plánmi súčasného prezidenta Vladimira Putina, ktorého prednes pred Valdajským diskusným klubom bol trochu znepokojujúci. Podľa webu Daily Mail mal nepriamo naznačovať plán na odpálenie nukleárnych hlavíc.

Keď bol prezident požiadaný, aby odpovedal na otázku, či je svet na pokraji jadrového zničenia, odpovedal dlhou odmlkou. Po chvíli sa usmial a odpovedal: „Urobil som to schválne, aby ste boli v strehu.“ Podľa Chruščovovej Rusi nakupujú radiačné tabletky a pripravujú sa na katastrofu. „Hovorí sa, že za posledný mesiac sa predaje zdvihli o 70 percent,“ uviedla.

Podľa nej je spoločnosť čím ďalej zúfalejšia a ovládla ju beznádej. „Nevieme, čo sa stane alebo čo prinesie zajtrajšok,“ konštatovala.

Počas svojho každoročného prejavu Putin kritizoval Západ a vyhlásil, že západný svetový poriadok sa rúca a že prišiel čas nastoliť „vícepólový svetový poriadok“, v ktorom bude mať Moskva vyššie postavenie. Zároveň obvinil západné krajiny z vyvolania rusko-ukrajinskej vojny, konfliktov na Taiwane a spôsobenia svetovej energetickej a potravinovej krízy.

Zdĺhavo tiež hovoril o jadrových hlaviciach a niekoľkokrát pohrozil Západu ich odpálením, na Ukrajinu však zbrane podľa vlastných slov použiť nechce. „To by nemalo žiadne politické ani vojenské opodstatnenie,“ zdôvodnil.

Poll not found

Ruskí branci mieria do boja so šrotom či s holými rukami

Rusi, ktorí sa stali členmi armády po mobilizácii prezidenta Vladimíra Putina, odchádzajú na Ukrajinu často s takmer nepoužiteľnými zbraňami, niekedy aj bez nich. Informujú o tom spravodajcovia britského ministerstva obrany. Problémom je vraj aj fakt, že časť bojovníkov dorazila na okupované územie s inou zbraňou, než používa väčšina ruských síl, takže je pre nich treba dovážať inú muníciu, čo zoskladuje už aj tak skúšanú logistiku Kremľa.

Nový Zéland rozšíril sankcie proti Ruskej federácii

Na sankčnom zozname je 14 ruských občanov a sedem právnických osôb, vrátane šéfov zbrojárskych spoločností, a tiež „členovia neonacistických polovojenských skupín“ spojených so skupinou Wagner. Obmedzenia sa dotkla aj dvoch spravodajských agentúr, ktoré „šíria dezinformácie“ – InfoRos a News Front so sídlom na Kryme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *