Prestaňte už konečne vyzbrojovať Ukrajinu, to nie je riešenie, vyzýva Západ britský politik Corbyn

„Sklamalo ma, že takmer žiaden zo svetových lídrov nepoužíva slovo mier; vždy používajú jazyk ďalšej vojny, a to bojachtivejšej vojny,“ vysvetlil britský politik a aktivista Corbyn

Bývalý líder labouristov, ktorý dlhodobo zastáva protivojnový postoj, povedal, že „nalievanie zbraní“ nevedie k žiadnemu riešeniu a len „predĺži a prehĺbi túto vojnu“.

„Na Ukrajine nás môžu čakať roky a roky vojny,“ povedal Jeremy Corbyn v rozhovore pre bejrútsku televíziu Al Mayadeen. Táto televízia prináša už od začiatku vojny proruské spravodajstvo, poznamenala Sky News.

„Sklamalo ma, že takmer žiaden zo svetových lídrov nepoužíva slovo mier; vždy používajú jazyk ďalšej vojny, a to bojachtivejšej vojny,“ pokračoval Corbyn.

„Táto vojna je katastrofálna pre ľudí na Ukrajine, pre ľudí v Rusku a pre bezpečnosť celého sveta, a preto treba vynaložiť oveľa viac úsilia na mier.“

Vyzval tiež, aby OSN bola „oveľa viac v centre pozornosti“.

Rusko si podľa Schrödera praje diplomatické riešenie vojny na Ukrajine

Moskva si praje diplomatické riešenie vojny na Ukrajine, uviedol po stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder. Vojna je podľa neho chybou ruskej vlády, svojho priateľstva s hlavou ruského štátu sa ale zriecť nemieni, informovala agentúra DPA. Do Moskvy zavítal Schröder minulý týždeň. Médiám vtedy povedal, že je na dovolenke.

„Dobrou správou je, že Kremeľ si praje riešenie na základe rokovaní,“ povedal Schröder v zverejnenom rozhovore s týždenníkom Stern a televíznou stanicou RTL/n-tv. „Prvým úspechom je dohoda o obilii, ktorá sa možno postupne rozšíri na prímerie,“ dodal s odkazom na dojednania sprostredkované OSN a Tureckom, na základe ktorého Ukrajina znovu začala vyvážať svoje poľnohospodárske produkty cez Čierne more.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *