Pozrite sa, čo sa idú po novom učiť ruskí žiaci v školách: Vlastenecká výchova mladých ľudí

Ruskí študenti, ktorí sa na jeseň vrátia do školských lavíc, sa budú učiť o národných hodnotách. Žiakov čakajú besedy na túto tému v rámci širšej snahy Kremľa na zavedenie vlasteneckej výchovy v školách. S odvolaním sa na ruské médiá o tom informoval britský denník The Times.

Od 5. septembra budú školy po celej krajine venovať hodiny takzvaným „rozhovorom o dôležitých veciach“, povedal agentúre TASS šéf kremeľského oddelenia pre sociálne projekty Sergej Novikov. Podľa webových stránok Kremľa sa Novikov venuje úsiliu ruského prezidenta Vladimíra Putina „posilniť duchovné a morálne základy ruskej spoločnosti“ a zlepšiť „vlasteneckú výchovu mladých ľudí“.

Tieto „rozhovory o dôležitých veciach“ sa zamerajú na hodnoty ruskej spoločnosti, ktoré sú podľa Novikova zakotvené v národnej bezpečnostnej stratégii krajiny. Ruské snahy o vlasteneckú výchovu v školách dostali nový impulz po invázii na Ukrajinu, ktorej cieľom je podľa Kremľa „demilitarizovať a denacifikovať“ svojho západného suseda. Moskva akciu prirovnala k sovietskemu vojnovému úsiliu proti nacistickému Nemecku počas druhej svetovej vojny.

Predsedníčka Európskej komisie vyzvala, aby sa Európska únia pripravila na zhoršujúcu sa situáciu dodávok plynu

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vyzvala, aby sa Európska únia pripravila na zhoršujúcu sa situáciu dodávok plynu. „Vzhľadom na to, že Rusko už čiastočne alebo úplne zastavilo dodávky plynu do 12 členských krajín EÚ, mali by sme byť všetci pripravení na horšiu situáciu,“ uviedla.

Z Odesy vyplávala prvá loď s ukrajinským obilím, uviedla turecká CNN

Z Odesy dnes ráno vyplávala prvá loď s ukrajinským obilím v rámci dohody, ktorú 22. júla uzavreli Ukrajina, Rusko, Turecko a OSN. Uviedla to turecká mutácia stanice CNN. Podľa ukrajinského ministerstva dopravy loď mala vyplávať okolo 08:15 SELČ. Turecké ministerstvo obrany, ktoré predtým oznámilo, že loď vyrazí z ukrajinského prístavu okolo 07:30 SELČ, správu zatiaľ nepotvrdilo. Podľa predchádzajúcich informácií je cieľom nákladného plavidla Libanon.

Kvôli ruskej agresii je v ukrajinských prístavoch podľa Kyjevu zablokovaných na 20 až 25 miliónov ton obilia. Na konci júla sa strany dohodli na podmienkach obnovy prepravnej trasy cez Čierne more. V Istanbule bolo vytvorené monitorovacie centrum, ktoré má dohliadať na plnenie týchto podmienok.

2 Replies to “Pozrite sa, čo sa idú po novom učiť ruskí žiaci v školách: Vlastenecká výchova mladých ľudí

    1. Nuž Uršula Upozorňuje že sa máme Pripraviť na Plynové Šetrenie a Pohonných Hmot ale oni sa tiež pripravujú Platy ktoré nemôžu normálne Stroviť si idu zvýšiť a my čo sa môžeme ísť Pásť a učiť sa o Vlastenectve a Histórii Štátu by mala byť Samozrejmosť žiaľ na Slovensku je v Popredí EU a USA a ešte tak Muzeum v Seredi ale napríklad O Dukle Bojoch Partizánov a Prvej ČS Vojenskej Brigády pod velením Ludvíka Slobodu Pochybujem lebo mám doma Vnukov a to je Nula Bodov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *