Irán sľubuje, že v prípade provokácie vyrobí jadrové zbrane a premení New York na „pekelné ruiny“

Irán údajne pohrozil, že vyrobí jadrové hlavice, a varoval, že je schopný premeniť New York na „pekelné ruiny“ – v situácii, keď snahy o obnovenie jadrovej dohody medzi Iránom a svetovými mocnosťami uviazli na mŕtvom bode. (Foto: Flickr)

Podľa londýnskeho spravodajského serveru Iran International zverejnili dva kanály Telegramu s väzbami na Islamské revolučné gardy v sobotu dvojminútové video, v ktorom sľubujú, že rýchlo začnú vyrábať jadrové bomby, pokiaľ „USA alebo sionistický režim urobia akúkoľvek hlúpu chybu“.

Video tvrdí, že tajné podzemné zariadenia vo Fordowu neďaleko Qomu sú blízko k tomu, aby pracovala na premene islamskej republiky na jadrovú mocnosť – a varuje, že jej „mierový jadrový program“ by sa mohol ľahko zmeniť na zbrojné.

„Jadrové zariadenia vo Fordowe boli vybudované hlboko pod iránskymi horami a sú chránené proti zákopovým bombám a dokonca aj proti jadrovému výbuchu,“ uvádza sa údajne vo videu. „Je v ňom pripravená všetka infraštruktúra potrebná na jadrový únik.“

Ukrajina dostala ďalšie štyri raketové systémy HIMARS americkej výroby

Ukrajina dostala ďalšie štyri delostrelecké raketové systémy HIMARS americkej výroby, uviedol minister obrany krajiny.

„Som vďačný @POTUS a @SecDef Lloydovi Austinovi III a (americkému) ľudu za posilnenie #UAarmy,“ napísal Oleksij Reznikov na Twitteri.

HIMARS majú dlhší dosah a sú presnejšie ako ukrajinské delostrelectvo zo sovietskej éry, čo ukrajinským silám umožňuje zasiahnuť ruské ciele, ktoré boli predtým nedosiahnuteľné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *